Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Medic specialist (psihiatru) -perioadă determinată

IMSP Institutul de Medicina Urgenta

648 vizualizări
Data publicării: 12.05.2023

Cerințe: Rezidențiat (psihiatrie), experiența de muncă (avantaj)
Condiții de muncă: locul de muncă-Departamentul Clinic Medicină de Urgență, 7 ore de muncă zilnic
Responsabilități:

1. Examinează pacienţii care se prezintă pentru consult, stabileşte diagnosticul, investigaţiile
necesare, prescrie tratamentul corespunzător şi eliberează reţete conform
reglementărilor  în vigoare;
2. Consemnează în fişa de consultaţie, anamneza, diagnosticul şi tratamentul;răspunde de
corecta desfăşurare a actului medical;

3. Face toate demersurile posibile pentru instituirea unor relații medic-pacient și medicmedic/asistent medical adecvate, cu folosirea unui limbaj adaptat nivelului de înțelegere al
interlocutorului;
4. Discută cu pacienții și cu aparținătorii/rude sau reprezentantul legal,după caz, în termeni cât
mai accesibili acestora, și să îi informeze cu privire la situația medicală/diagnosticul de etapă,
intervențiile necesar a fi realizate sau lipsa necesității acestora, disponibilitatea intervențiilor
necesare, beneficiile așteptate, potențialele efecte adverse și riscurile legate de neefectuarea
acestora;

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: 12000 - 14000 lei
  • Program de lucru: Full Time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 24.11.2022
  • Full Time
  • 09.11.2023

RCTV Memoria
  • Full Time
  • 20.03.2023
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat