Поиск работы или резюме

System administrator for virtualization Germaina Berlin

kukpersonal

274 просмотров
Дата публикации: 08.02.2020

System administrator for virtualization (m / f / d)

Cunoștințele dvs. sau calificările profesionale:

- Pregătire profesională completată ca integrare a sistemului de specialitate IT sau o pregătire profesională compatibila, cu câțiva ani de experiență profesională. Cunoștințe și experiență bine întemeiate în următoarele domenii:

- Virtualizarea serverelor și a clienților (tehnologii, VMWare și VMWareView în versiunea curentă).

- Sisteme de stocare (tehnologii, furnizare de stocare). - Sisteme de operare (Windows Server, Linux) în versiunea curentă.

- Protocoale de rețea și servicii de rețea. - Metode de lucru bine structurate și independente.

- Creativitate, flexibilitate și spirit de echipă. - Munca cu clientii.

- Permis de conducere clasa B (nu e obligatoriu).

Responsabilitati:

- Administrare, asistență și monitorizare a mediului de sistem al serverului central.

- Administrare, intretinerea, monitorizarea sistemelor de operare, protecția împotriva virusului central, gestionarea patch-urilor WSUS.

- Analiza și corectarea erorilor.

- Prelucrarea rapoartelor de eroare.

- Cooperarea cu furnizorii externi de servicii.

- Efectuarea serviciului de de urgență și de lucru în weekend, daca necesita proiectul.

Место работы

Германия
  • Образование: Лицей
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 14.08.2020
  • Full time
  • 16.04.2019
  • Full time
  • 31.05.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме