Поиск работы или резюме

Specialist control risc

Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare

198 просмотров
Дата публикации: 24.02.2021

Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare angajează specialist control risc

Profilul candidatului:

  • studii superioare finalizate în domeniul economic, financiar, matematicii sau statisticii;
  • cunoștințe în domeniul pieței financiare;
  • experiență de muncă de cel puțin 3 ani într-o poziție similară;
  • capacitatea de a evalua riscurile în domeniul de activitate al companiei;
  • cunoștințe avansate de utilizare a PC și Microsoft Office;
  • capacități bune de analiză, sinteză și planificare;
  • capacitatea de a lucra în echipă; abilități de comunicare verbală și scrisă;
  • abilități de dezvoltare a relațiilor inter-umane;
  • responsabilitate, integritate și etică profesională.

Atribuțiile principale:

  • elaborarea politicilor, procedurilor și programelor de gestionare a riscurilor;
  • dezvoltarea, menținerea unui sistem de evaluare a riscurilor;
  • propunerea măsurilor adecvate de gestionare a riscurilor;
  • monitorizarea aplicării politicilor și procedurilor de gestionare a riscurilor;
  • efectuarea periodică a evaluărilor pe aspecte de risc; evaluarea expunerilor la risc;
  • elaborarea și actualizarea scenariilor privind testele de stres și continuitate;
  • examinarea operațiunilor care implică un anumit nivel de risc;
  • examinarea reglementărilor care implică riscuri asociate activității companiei;
  • organizarea activității Comitetului de risc.

Condiții de angajare: angajare prin cumul.

Despre companie: Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare este creat în temeiul Legii nr.234/2016 și urmează să devină singura instituție din Republica Moldova care va desfășura activități de evidență, depozitare și decontare a valorilor mobiliare.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze o scrisoare de interes și CV-ul la adresa: dcu@dcu.md. Vor fi contactate doar persoanele selectate.

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 3 - 5 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Cвободный график
  • 24.02.2021

Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме