Поиск работы или резюме

Specialist audit intern

Moldtelecom

2287 просмотров
Дата публикации: 16.04.2019

Anuntam urmatorul post vacant:

OBIECTIVUL POSTULUI:
asigură activităţi de control şi audit intern asupra aplicării procedurilor cu normele impuse, stabilirea abaterilor şi a măsurilor pentru eliminarea acestora

ATRIBUȚII DE FUNCȚIE:

  • efectuează şi asigură activităţi de control şi audit intern asupra aplicării procedurilor cu normele impuse, stabilirea abaterilor şi a măsurilor pentru eliminarea acestora, verifică sesizări, reclamaţii, plângeri, semnale care evidenţiază încălcări ale normelor legale;
  • efectuează şi prezintă rapoarte operative cu recomandări privind măsurile de îmbunătăţire a domeniilor auditate.
  • asigură îndeplinirea politicilor şi obiectivelor strategice stabilite în planul de activitate al serviciului în domeniul auditului intern, administrării riscurilor;

CERINȚE FAȚĂ DE CANDIDAT:

  • studii superioare universitare (economice/tehnice în telecomunicații avantaj);
  • cunoştinţe şi / sau alte formări profesionale în domeniul Standardelor Internaţionale de audit şi control intern, managementul riscurilor.
  • cunoaşterea actelor normative şi metodologice interne ce reglementează activitatea Companiei;
  • cunoaşterea procedurilor de audit, metodelor de analiză a activităţii economico-financiare (se va considera ca avantaj);
  • utilizator PC (Microsoft Office, Excel, Word, Internet, Universal Accounting, RM, MIND)
  • cunoaşterea limbilor româna, rusă (engleza avantaj).
  • responsabilitate; operativitate, atenţie la detalii
  • operare şi utilizare a volumelor mari de informații cu caracter confidenţial;
  • capacitate dezvoltată de informare, prezentare, argumentare;
  • capacitate de analiza și sinteza informațiilor: culegere, analiză, elaborare a rapoartelor;
  • disponibilitate la program şi adaptabilitate la lucru în condiţii de stres;
  • comunicabil; principial în relații cu oamenii

Aplicanţii interesaţi sunt invitaţi să expedieze CV-ul la adresa cariera@moldtelecom.md, menționând postul pentru care aplică (Specialist audit intern)
Informaţii adiţionale la tel. 022 570 731

Doar candidaţii selectaţi vor fi contactaţi pentru a fi invitaţi la interviu.

Moldtelecom

О компании

Moldtelecom este Operatorul Național de Telecomunicații din Republica Moldova înfiinţat pe 1 aprilie 1993 și care a evoluat cu multe eforturi, dar inteligent, de la o companie tradiţională de stat la o companie inovatoare şi social responsabilă. Ani la ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: без опыта
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Full time

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 01.02.2019

Remark Imobil
  • Full time
  • 17.08.2021

Grant Thornton Moldova
  • Full time
  • 23.04.2019
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме