Поиск работы или резюме

Șef secție, Secţia Procurări

Mobiasbanca

823 просмотров
Дата публикации: 05.06.2018

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de

Șef secție
Secţia Procurări
Departamentul Logistică

Misiune post: Activitate de procurare a stocurilor de materiale necesare activităţii MBSG

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiul exact în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilităţi principale:

  • Contactează cu furnizorii autorizaţi privind achiziţionarea curentă a stocurilor de materiale necesare activităţii MBSG;
  • Analizează permanent piaţa, ofertele comerciale şi materialele publicitare ce ţin de sortimentul de materiale achiziţionat de MBSG;
  • Analizează datele statistice privind achiziţiile, întocmeşte rapoarte pentru Şeful Departamentului;
  • Duce evidenţa tuturor achiziţiilor şi clasează această informaţie în baze de date şi registre;
  • Pregăteşte documentele necesare pentru efectuarea de cereri de ofertă, tendere şi formalităţi vamale;
  • Oferă suport în elaborarea şi validarea Caietelor de sarcini (specificaţii pentru bunuri si/sau serviciile solicitate de clienţii interni);
  • Întocmeşte cererile de ofertă stipulând specificațiile tehnice pentru bunurile ce urmează a fi achiziţionate;
  • Participa la elaborarea bugetului anual privind procurarile materialelor si serviciilor;
  • Monitorizeaza permanent utilizarea bugetului.

Cerinţe:

  • Studii superioare economice sau juridice;
  • Experiență de muncă într-o funcție similară minim 3 ani;
  • Cunoașterea aprofundată a principiilor și procedurilor de achiziționare a materialelor;
  • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
  • Cunoaşterea avansata a aplicațiilor MS Office;
  • Capacitatea de întocmire a documentelor în română și engleză.

Aplică CV-ul şi scrisoarea de intenţie la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 3 - 5 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 03.05.2019
  • Full time
  • 16.05.2019
  • Full time
  • 12.03.2019
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме