Поиск работы или резюме

Șef adjunct responsabil de domeniul educație financiară, Direcția comunicare și educație financiară (durată determinată)

Banca Nationala a Moldovei

175 просмотров

Cerințe minime:

-  Studii superioare în filologie străină sau jurnalism, sau relații publice, sau economie. Studiile de masterat sau alte calificări superioare în comunicare sau economie constituie un avantaj. Pentru persoanele cu studii obținute în afara Republicii Moldova se vor indica calificările (ex. GPA etc.) obținute în țară și/sau instituțiile respective.

-  Experienţă de cel puţin cinci ani în domeniile comunicare, jurnalism, relații publice sau alte domenii relevante.

- Cunoașterea practicilor internaționale în domeniul educației financiare.

- Abilități excelente de comunicare verbală și în scris în limba română și limba engleză, capacitate de analiză și sinteză a informației, bună organizare, capacitate de însușire rapidă a metodelor noi de lucru, responsabilitate;

-  Cunoașterea computerului la nivel de utilizator și cunoașterea avansată a aplicațiilor Microsoft Office;

-  Cunoașterea legislației bancare, precum și a celor aferente va fi considerată o prioritate.

Scopul general al funcției:

Asigurarea și coordonarea activității BNM de promovare și implementare a educației financiare în societate prin organizarea activităților de dezvoltare a culturii financiare; dezvoltarea și implementarea proiectelor și/sau inițiativelor naționale/internaționale de educație financiară în vederea creșterii nivelului de educație și incluziune financiară în Republica Moldova.

Principalele atribuții:

·         Asigurarea, planificarea și coordonarea activităților pe segmentul educației financiare;

·         elaborarea și coordonarea planului anual de acțiuni în domeniul educației financiare al BNM;

·         elaborarea și promovarea proiectelor de documente, acte, planuri, rapoarte etc.;

·         elaborarea, implementarea şi promovarea proiectelor ce vizează consolidarea capacităţilor instituţionale ale BNM în domeniul educației financiare;

·         organizarea și coordonarea evenimentelor de educație financiară în cadrul BNM;

·         colaborarea cu experţii locali şi internaţionali în domeniul educației financiare;

·         coordonarea activităţilor de educaţie financiară în societate prin intermediul campaniilor de comunicare şi a vizitelor de informare în sediul BNM;

Termenul pentru depunerea CV-urilor este:

- 21 iunie 2022.

În vederea aplicării pentru participarea la concurs, se va completa formularul CV-ului online sau se va depune CV-ul la sediul BNM, pe adresa: bd. Grigore Vieru nr.1, mun. Chișinău, Departamentul Strategie, Organizare și Resurse Umane, cu specificarea postului pentru care se aplică.

Vor fi contactate doar persoanele care întrunesc condiţiile concursului.

О компании

Banca Națională a Moldovei (BNM), în calitate de bancă centrală a statului, are următoarele domenii de activitate de bază: politica monetară și piețe financiare, stabilitatea financiară, supravegherea băncilor, sisteme de plăţi și operațiuni cu numerar. În vederea realizării cu ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 5 - 10 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы:

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме