Поиск работы или резюме

Manager tehnologia informației și comunicații

Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare

275 просмотров
Дата публикации: 11.10.2021

Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare angajează manager tehnologia informației și comunicații

Profilul candidatului:

  • studii superioare finalizate în domeniul TIC;
  • cunoașterea sistemelor de operare MS Windows, aplicațiilor de oficiu, utilizarea și configurarea serviciilor de rețea etc.;
  • cunoștințe și abilități în implementarea sistemelor și soluțiilor noi în domeniul TIC;
  • experiență de muncă de cel puțin 5 ani într-un post similar;
  • abilități de autoinstruire și perfecționare profesională;
  • responsabilitate, integritate și etică profesională.

Atribuțiile principale:

  • elaborarea documentației interne privind TIC;
  • gestionarea cadrului de securitate informațională și continuitate;
  • gestionarea incidentelor TIC;
  • asigurarea bunei funcționări a echipamentului și sistemelor interne;
  • gestionarea utilizatorilor sistemelor interne;
  • coordonarea procesului de implementare a sistemelor TIC;
  • gestiunea relațiilor cu furnizorii de servicii TIC.

Va constitui un avantaj:

  • experiența de activitate în cadrul unei instituții financiare bancare sau nebancare;
  • cunoașterea limbii engleză.

Despre companie: Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare este creat în temeiul Legii nr.234/2016 și desfășoară activități de evidență, depozitare și decontare a valorilor mobiliare.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze o scrisoare de interes și CV-ul la adresa: dcu@dcu.md.

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

О компании

Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare este creat în temeiul Legii nr.234/2016 și desfășoară activități de evidență, depozitare și decontare a valorilor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 5 - 10 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Full time

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

Fourmeta Creative Digital Agency
  • Full time
  • 04.09.2021
  • Full time
  • 05.06.2019

HR Consulting
  • Full time
  • 26.01.2021
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме