Поиск работы или резюме

Manager logist-Transport Maritim (LCL)

HR Consulting

606 просмотров
Дата публикации: 29.09.2020

HR-Consulting (www.search4staff.com) – la solicitarea clientului său, este  în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Despre companie: Compania de transport și logistică, lider în transportul mărfurilor  în containere din orice parte a lumii în Moldova, cu o experiență  pe piață mai mult de 20 de ani.

Responsabilități:
- Coordonarea procesului de expediere a mărfurilor LCL (less then container load)
- Stabilirea și menținerea relațiilor cu clienții noi și partenerii existenți;
- Negocierea tarifelor și contractelor cu clienții;
- Organizarea traseului optim și calculul costului de transport;
- Interecțiunea cu transportatorii liniilor maritime și brokerii vamali;
- Evidenta actelor (facturare, întocmirea documentelor de însoțire pentru transport, coordonarea contractelor și încasărilor);
- Organizarea transportului internațional de marfă;
- Identificarea noilor clienți și  oportunități de dezvoltare a business-ului;

Cerințe:
- Studii superioare Logistică/ Economie;
- Experiența în domeniul minim 1 an;
- Abilități excelente de organizare şi comunicare;
- Cunoștințe bune de operare Windows și Microsift Office;
- Cunoașterea limbii române, ruse și engleze (obligatoriu);

Se oferă:
- Angajare oficială + pachet social deplin;
- Salariu motivant;
- Grafic de muncă: Luni- Vineri ( 9:00 – 18:00);
- Tichete de masă;
- Oportunitate de dezvoltare într-o echipă tânără și energică.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa electronică: search.for.staff.hrc@gmail.com ; indicând codul VLM în subiect sau să apeleze la mob.: 062101257

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 08.05.2019

AquaTrade SRL
  • Full time
  • 10.04.2019
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме