Поиск работы или резюме

Jurisconsult

Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare

279 просмотров
Дата публикации: 19.03.2020

Depozitarul Central Unic al Valorilor Mobiliare angajează JURISCONSULT

Profilul candidatului:

studii superioare finalizate în drept;
cunoașterea legislației Republicii Moldova în domeniul financiar și corporativ;
experiență de muncă de cel puțin 5 ani în domeniul juridic;
abilități de elaborare și evaluare a actelor juridice;
abilități de autoinstruire și perfecționare profesională;
cunoștințe avansate de utilizare a PC și Microsoft Office;
capacitatea de a evalua riscurile juridice în domeniul de activitate al companiei;
responsabilitate, integritate și etică profesională.

Atribuțiile principale:

acordarea asistenței juridice interne;
întocmirea și avizarea documentelor juridice (contracte, opinii, evaluări juridice);
elaborarea și revizuirea reglementărilor ce vizează activitatea companiei;
reprezentarea companiei în instanța de judecată și în fața persoanelor terțe;
pregătirea documentației ce ține de activitatea organelor de conducere;
examinarea reclamațiilor și petițiilor adresate companiei.

Va constitui un avantaj:

experiență de activitate în instituții financiare bancare sau nebancare;
cunoștințe avansate în domeniul pieței de capital;
cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat.

Perioada angajării: determinată.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze o scrisoare de interes și CV-ul la adresa: angajare@dcu.md

Vor fi contactate doar persoanele selectate.

Despre companie. Depozitarul central unic al valorilor mobiliare este creat în temeiul Legii nr.234/2016 cu scopul de a oferi servicii de evidență, depozitare și decontare a instrumentelor financiare.

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 5 - 10 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 28.05.2019

cabinetul avocatului denis grecu
  • Full time
  • 12.03.2019
  • Full time
  • 30.01.2020
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме