Поиск работы или резюме

Coordonator Securitate Informationala

Mobiasbanca

861 просмотров
Дата публикации: 27.04.2018

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Sectia Securitate Informationala

Misiune post: Asigurarea securităţii informaţionale a Băncii.

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiul exact în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni - Vineri, 08:30 - 17:30).

Responsabilități de bază:

  • Protecţia efectivă a resurselor și sistemelor informaționale;
  • Minimizarea riscurilor de distrugere, divulgare și modificare a informației confidențiale;
  • Implementarea politicii securității informaționale a Băncii;
  • Elaborarea documentelor normative interne aferente securității informaționale;
  • Participarea la procesul de acordare / modificare / retragere / revizuire a drepturilor de acces ale angajaţilor Băncii la sistemul informaţional şi informațiile cu acces limitat;
  • Analiza datelor de la sistemele de analiză şi monitorizare pentru depistarea încălcărilor regulilor de utilizare a sistemului informațional;
  • Analiza riscurilor de securitate informațională în procesul implementării și utilizării a sistemelor informaționale bancare;
  • Participarea în procesul de instruire al personalului privind cerinţele securităţii informaţionale.

Cerințe față de candidați:

  • Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaționale sau securității informaționale;
  • Cunoașterea practicilor naționale și internaționale aferente securității informaționale;
  • Experiența de munca in domeniul securității informaționale sau tehnologiilor informaționale minim 2 ani;
  • Cunoașterea limbilor română și engleză nivel avansat.

Aplică CV-ul la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332 / 812 337

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 22.02.2019
  • Full time
  • 24.04.2019

Gilat Satellite Networks Ltd
  • Full time
  • 22.04.2019
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме