Поиск работы или резюме

Casier principal, Grupul gestiunea numerarului

Banca Nationala a Moldovei

235 просмотров

Cerințe minime obligatorii:

1. Studii medii. În cazul în care candidatul nu deține studii, cerința se consideră a fi întrunită dacă candidatul are o experiență în domeniu de minim 7 ani;

2. Cunoașterea cadrului legal aferent operațiunilor cu numerar în Republica Moldova;

3. Experiența profesională de cel puțin de 3 ani în domeniul operațiunilor cu numerar;

4. Cunoașterea elementelor de siguranță ale monedei naționale, EUR, USD;

5. Depistarea bancnotelor false cu și fără echipamente/dispozitive specializate;

6. Cunoștințe de operare a calculatorului la nivel de utilizator;

7. Cunoașterea fluentă a limbii române;

8. Abilități și aptitudini: conduită profesională și morală desăvârșită, disciplină, echilibru emoțional, comunicare eficientă verbală și în scris, responsabilitate, abilitate de lucru în echipă,  gândire ordonată, auto-organizare, spirit de inițiativă, tendință de dezvoltare profesională continuă.

Cerințele suplimentare ce vor constitui un avantaj:

  1. Studii superioare în domeniul financiar-bancar;
  2. Experiența profesională în cadrul unei bănci;
  3. Cunoștințe de operare cu aplicații bancare, MS Word și Excel.

Principalele atribuții:

1. Asigurarea recepționării, înregistrării și păstrării în siguranță a numerarului din gestiune;

2. Asigurarea numărării, verificării, trierii și ambalării numerarului în conformitate cu procedurile stabilite;

3. Constatarea și declararea diferențelor de numerar, semnarea documentelor confirmative, în conformitate cu procedurile stabilite;

4. Asigurarea confidențialității informațiilor și a datelor la operațiunile efectuate.

Termenul pentru depunerea CV-urilor este: 12 aprilie 2022.

În vederea aplicării pentru participarea la concurs, se va completa formularul CV-ului online sau se va depune CV-ul la sediul BNM, pe adresa: bd. Grigore Vieru nr.1, mun. Chișinău, Departamentul Strategie, Organizare și Resurse Umane, cu specificarea postului pentru care se aplică.

Vor fi contactate doar persoanele care întrunesc condiţiile concursului.

О компании

Banca Națională a Moldovei (BNM), în calitate de bancă centrală a statului, are următoarele domenii de activitate de bază: politica monetară și piețe financiare, stabilitatea financiară, supravegherea băncilor, sisteme de plăţi și operațiuni cu numerar. În vederea realizării cu ...

  • Образование: Средние специальные
  • Опыт работы: 3 - 5 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Full time

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

Dekada Group
  • Full time
  • 25.08.2021
  • Full time
  • 26.05.2022
  • Full time
  • 17.05.2022
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме