Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

System administrator for data backup Germania, Berlin

kukpersonal

277 vizualizări
Data publicării: 08.02.2020

System administrator for data backup (m / f / d)

Cunoștințele dvs. sau calificările profesionale:

- Diplomă completă în informatică / informatică de afaceri sau comparabilă sau pregătire profesională finalizată ca integrare a sistemului de specialitate IT. - câțiva ani de experiență profesională. Bună cunoaștere și experiență în aceste domenii:

- Sisteme de operare (MS Windows Server. Linux, VMWare) - Baze de date (Oracle, MS SQL Server)

- Rețea, Active Directory Cunoaștere aprofundată în domenii: Tehnologii de backup și recuperare în medii de întreprindere stocarea de date de audit-audit

- bilități puternice de comunicare

- metode de lucru structurate și independente

- lucrare conceptuală - experienţa de proiect - creativitate, flexibilitate și spirit de echipă Permis de conducere clasa B (nu e obligatoriu).

Responsabilitati:

- Administrarea mediilor de rezervă și recuperare utilizate

- Efectuarea de copii de rezervă și recuperări

- Analiza și corectarea erorilor - Prelucrarea rapoartelor de eroare

- Cooperarea cu furnizorii externi de servicii

- Crearea documentației și a conceptelor tehnice de operare

- Efectuarea serviciului de urgență și de lucru în weekend, daca necesita projectul.

Contactati-ne: Mob : + 49 151 212 93 222

Vă rugăm să mă adaugati WhatsApp, Viber și Skype.

Vă voi contacta imediat și voi răspunde la toate întrebările. Vadim Eremia

 e-mail : kukpersonal4@gmail.comsite web : www.kuk-personal.com

K&K Industriebau und Personalbetreuungs GmbH
Brückenstraße 5a, D-10179 Berlin

Locație job

Germania
  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Stellar Group
  • Full Time
  • 23.04.2019

Adm In Moldova
  • Full Time
  • 18.04.2019

Academia Națională de Șah
  • Full Time
  • 28.05.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat