Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Specialist Operaţiuni Documentare

ProCredit Bank S.A.

196 vizualizări

Responsabilităţi:
- Avizarea acreditivelor de export;
- Emiterea acreditivelor de import şi garanţiilor ordonate de către client;
- Efectuarea controlului documentelor prezentate în cadrul acreditivelor de import/export;
- Avizarea incassourilor catre clienti;
- Remiterea documentelor depuse de client în exterior;
- Efectuarea modificărilor termenilor acreditivelor, garanţiilor bancare, incasso de export conform instrucţiunilor clienţilor;
- Stabilirea proceselor de lucru pentru operațiuni documentare precum și a procesului efectiv de deservire la înalt nivel a clientilor;
- Acordarea consultaţiilor pentru utilizare corectă a modalităţilor de plată pentru operaţiuni de export-import şi derularea operaţiunilor documentare;
- Analiza regulată a pieţii de operaţiuni documentare.

Cerinţe:
- Experienţă în domeniul decontîrilor internaţionale şi a operaţiunilor documentare de minim 3 ani;
- Cunoaşterea operaţiunilor documentare (acreditive, garanţii, incasso);
- Cunoaşterea legislaţiei privind operaţiunile documentare;
- Abilităţi de argumentare şi prezentare;
- Capacităţi de vânzări şi orientare spre rezultat;
- Gândire analitică;
- Perseverenţă şi minuţiozitate;
- Cunoaşterea limbii engleze, inclusiv a terminologiei juridice;
- Abilitatea şi dorinţa de a lucra în echipă.

Despre companie

ProCredit Bank is a development-oriented and responsible commercial bank. We offer excellent customer service to small and medium enterprises and to private individuals who would like to save. We are convinced that our prosperity depends on success of each employee. ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Business & Finance Consulting
  • Full Time
  • 02.06.2020
  • Full Time
  • 13.09.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat