Materiale de construcție pentru casa ta, amestecuri uscate, grunt, ghips carton, betokontakt, s.a, avem materiale pentru casa ta de la zero pînă la cheie, facem livrare în orice cantități cu ridicare la etaje și fară, evacuăm și trasportăm gunoiul după lucrări de reparații

Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

SPECIALIST DECONTĂRI ȘI BACK-OFFICE TREZORERIE

ProCredit Bank S.A.

237 vizualizări

Responsabilităţile principale:
• Înregistrarea și procesarea în sistemul Băncii a transferurilor în valută străină și monedă națională;
• Înregistrarea și procesarea în sistemul Băncii a încasărilor primite în valută străină și monedă națională;
• Crearea mesajelor SWIFT pentru transferurile în valută străină;
• Înregistrarea în sistemul Băncii a tranzacțiilor generate de Front-office Trezorerie;
• Efectuarea tranzacțiilor ce țin de Back-office pentru operațiunile documentare;
• Evidența dosarului băncilor corespondente;
• Acordarea asistenței subdiviziunilor privind legislația în vigoare aferentă plăților;
• Verificarea corectitudinii mesajelor SWIFT de încasare;
• Procesarea în sistem a încasărilor în contul clientului;
• Înregistrarea încasărilor în valută străină în fișierul Nostro;
• Oferirea de sprijin/formare pentru personalul băncii în legătură cu plățile, activitățile documentare (sau Trade Finance) și operațiunile de trezorerie Back-to-office;

Cerinţe de calificare:
• Studii superioare;
• Abilităţi analitice pentru analizarea şi elaborarea structurii organizaționale şi a procesului de lucru al Băncii;
• Cunoașterea sistemului legislativ ce reglementează activitatea comercială a Băncii (reguli BNM: legea 62-XVI, regulamentului privind condițiile si modul de efectuare a operațiunilor valutare, instrucțiunea privind angajamentele externe, transfer de credit, regulamentul cu privire la supravegherea SAPI, legea 114, EU directives: Payment Services Directives 1 and 2);
• Abilităţi de comunicare şi negociere;
• Abilităţi de lucru în echipă;
• Simţ dezvoltat al responsabilităţii, atenţiei şi punctualităţii;
• Rezistenţă la stres şi şi respectarea termenilor limită;
• Cunoaşterea limbilor română, rusă și engleză.

Dacă sunteți interesați de postul vacant propus, vă rugăm să expediați CV-ul şi Scrisoarea de motivare pe următoarea adresă electronică: mda.resurse.umane@procredit-group.com.

Despre companie

ProCredit Bank is a development-oriented and responsible commercial bank. We offer excellent customer service to small and medium enterprises and to private individuals who would like to save. We are convinced that our prosperity depends on success of each employee. ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 16.11.2018
  • Full Time
  • 07.09.2018
  • Full Time
  • 13.09.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat