Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Specialist AML (perioadă determinată)

BC Eximbank SA

237 vizualizări
Data publicării: 17.02.2020

Responsabilităţi:

- Asigurarea respectării de catre Bancă a legislaţiei în vigoare cu privire la prevenirea şi combaterea spălării banilor, finanţării terorismului (AML/CFT);
- Controlul respectării reglementărilor interne în domeniul AML/CFT de către structurile interne ale Bancii, asigurarea conformităţii faţă de normele legale în vigoare;
- Evaluarea noilor produse şi servicii din perspectiva riscurilor de spălarea banilor;
- Raportarea cazurilor de neconfomitate către superior şi propunerea de acţiuni de remediere;
- Raportarea periodică către autorităţile locale;
- Participarea in calitate de formator la instruirile pentru angajaţii Băncii în domeniul AML/CFT;
- Participarea la elaborarea documentelor normative interne ale Băncii în domeniul AML/CFT;

Cerinţe faţă de candidat:

- Studii superioare în domeniul economic sau juridic;
- Experienţa de minim 2-3 ani în domeniul financiar-bancar;
- Cunoștinţe avansate a cadrului legislativ aferent activităţii bancare, în special în domeniul prevenirii şi combaterii spălării banilor şi finanţării terorismului;
- Cunoaşterea la perfecţie a limbii române, ruse;
- Cunoaşterea limbii engleze la nivel B (intermediar);
- Utilizator avansat al instrumentelor MS Office;
- Capacitate de înțelegere, analiză şi sinteză a informaţiilor;
- Abilităţi dezvoltate de comunicare şi de lucru în echipă;
- Simţ dezvoltat al disciplinei şi al responsabilităţii.

Beneficii:

Salariu competitiv si tichete de masa de 45 lei
Instruiri şi formării continui
Echipă dinamică şi profesionistă
Diversitate în activităţi, lipsa rutinei
Oportunităţi de dezvoltare profesională, perspective de creştere.

Despre companie

Fondata in anul 1994 Banca Comerciala “EXIMBANK” S.A., reprezinta o banca comerciala universala, oferind servicii de calitate atat pentru segmentul corporativ, care activeaza in toate ramurile economiei nationale pe intreg teritoriul tarii, cat si pentru segmentul ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 11.06.2018

OCN Easy Credit SRL
  • Full Time
  • 03.01.2019
  • Full Time
  • 19.10.2020
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat