Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

SPECIALIST AML (Anti-Money Laundering Specialist)

ProCredit Bank S.A.

672 vizualizări

Responsabilităţile principale:

• Monitorizarea tranzacțiilor clienților în regim real şi postfactum;
• Formarea şi prezentarea opiniei privind clienţii şi tranzacţii evaluate;
• Examinarea avertizărilor generate de sistemele de monitorizare ;
• Evaluarea clienţilor noi şi existenţi şi oferirarea rapoartelor către Sucursalele/Agenţiile;
• Evaluarea furnizorilor Băncii;
• Menținerea și actualizarea a listelor de evidenţă (Watch List, etc.) din sistemele de monitorizare;
• Revizuirea şi ajustarea scenariilor din sistemul de monitorizare;
• Perfectarea, analiza şi transmiterea către organele competente a rapoartelor privind activităţile suspecte;
• Elaborarea rapoartelor trimestriale pentru Departamentul AML la nivel de grup;
• Elaborarea şi prezentarea rapoartelor trimestriale pentru Comitet AML;
• Perfectarea, analiza şi transmiterea Raportului anual către autoritățile competente ale SUA privind informațiile deținute despre clienții eligibili FATCA;
• Elaborarea/Ajustarea regulamentelor interne privind AML;
• Organizarea seminarelor privind AML pentru angajaţii băncii;
• Asigurarea suportului informaţional angajaţilor băncii în înţelegerea şi implementarea prevederilor actelor externe şi interne privind prevenirea şi combaterea spălării banilor şi finanţării terorismului;
• Asigurarea suportului Comitetului de Conducere.

Cerinţe de calificare:

• Experienţa de lucru în domeniu AML cel puţin 1 an;
• Capacităţi înalte de comunicare;
• Abilităţi de lucru în echipă;
• Cunoaşterea a limbii engleze (verbal şi scris);
• Competenţe de utilizare MS Office;
• Capacitatea de a lucra independent şi de a efectua activităţi şi analize complexe de prevenire şi combatere a spălării banilor;
• Atenţie la detalii şi angajament pentru calitatea lucrului efectuat;
• Dorinţă şi capacitate de a învăţa şi a se perfecţiona continuu.

Despre companie

ProCredit Bank is a development-oriented and responsible commercial bank. We offer excellent customer service to small and medium enterprises and to private individuals who would like to save. We are convinced that our prosperity depends on success of each employee. ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 02.03.2020

MAIB-Leasing S.A.
  • Full Time
  • 12.02.2019

Adm In Moldova
  • Full Time
  • 21.05.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat