Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Șef adjunct responsabil de comunicare, Direcția comunicare și educație financiară

Banca Nationala a Moldovei

99 vizualizări

Cerințe minime obligatorii:

  • Studii superioare în domeniul comunicare/ relații publice/ jurnalism și/sau științe financiar-bancare cu media generală pe anii de studii 8 sau mai mare pentru studiile obţinute în Republica Moldova; Persoanele cu diplome de studii obţinute în străinătate se vor indica calificările (ex. GPA, etc.), obţinute în ţara şi/sau instituţiile de învăţămînt respective; Studiile de masterat sau alte calificări superioare în domeniile menționate constituie un avantaj;
  • Experienţă de cel puţin cinci ani în domeniul comunicare/ jurnalism/ relații publice;
  • Experiență în elaborarea strategiei de comunicare viabile, stabilirea de parteneriate de comunicare, elaborarea discursurilor oficiale;
  • Experiență vastă în relația cu mass-media;
  • Competențe de operare a calculatorului: Word, Excel, PowerPoint, Internet, etc.;
  • Competențe lingvistice: cunoașterea limbilor română și engleză la nivel avansat.

Principalele atribuții:

  1. Elaborează, actualizează și implementează strategia/politica de comunicare şi monitorizează realizarea acestora;
  2. Pregătește comunicatele de presă ale BNM şi organizează publicarea acestora în presă;
  3. Oferă instituțiilor mass-media informaţii privind activitatea BNM, a sectorului bancar în limitele competenţei BNM, în baza informaţiilor colectate în subdiviziunile BNM;
  4. Organizează conferinţe de presă, briefing-uri şi alte activităţi de lucru cu presa în cadrul BNM, la solicitarea conducerii;
  5. Identifică cele mai avantajoase forme de promovare din perspectiva impactului asupra pieței și a costurilor;
  6. Organizează seminare de instruire pentru jurnaliști, offline-uri cu experți, reprezentanți ai mass-media etc;
  7. Întocmește rapoarte privind activitatea de comunicare desfășurată (monitorizare campanie, situație de criză sau excepțională etc.);
  8. Colaborează cu experţi locali şi internaţionali în domeniul comunicării în scopul schimbului de experienţă privind elaborarea şi implementarea strategiilor/politicii de comunicare;
  9. Coordonează interviuri ale conducerii pentru presa periodică, radio, TV;
  10. Alte atribuţii derivate din obiectivele şi specificul activităţii direcției.

Termen-limită:

  • 24 mai 2022.

Pentru participarea la concurs, accesați: https://www.bnm.md/ro/content/cv-online, completați formularul CV-ului online sau îl puteți depune la sediul BNM, pe adresa: bd. Grigore Vieru nr.1, mun. Chișinău, Departamentul strategie, organizare şi resurse umane, cu specificarea postului pentru care doriți să candidați.

Vor fi contactate doar persoanele care întrunesc condiţiile concursulu

Documente necesare pentru a fi prezentate la concurs;

Documente necesare pentru a fi prezentate la angajare.

Politica de personal a Băncii Naţionale a Moldovei are drept obiectiv selectarea şi angajarea persoanelor profesioniste din diferite domenii (economie, jurisprudenţă, tehnologii informaţionale, etc).

Angajarea la Banca Naţională a Moldovei se efectuează în bază de concurs, în conformitate cu Codul muncii al Republicii Moldova nr. 154-XV din 28.03.2003 (intrat în vigoare la 1 octombrie 2003), Regulamentul privind organizarea şi desfăşurarea concursului pentru ocuparea funcţiilor vacante în Banca Naţională a Moldovei, aprobat prin Hotărârea Consiliului de Administraţie al BNM nr. 130 din 03.07.2014, Regulamentul intern al Băncii Naţionale a Moldovei, aprobat prin Hotărârea Comitetului executiv al BNM nr. 62 din 16.03.2016. Concursul reprezintă o modalitate de organizare şi desfăşurare a procesului de verificare prealabilă a aptitudinilor profesionale ale candidaţilor pentru ocuparea funcţiilor vacante în Banca Naţională a Moldovei.

Comisiile de testare formate din specialişti din cadrul Băncii Naţionale a Moldovei verifică gradul de cunoaştere de către candidaţi a limbilor moderne, tehnologiilor informaţionale şi a specialităţii.

Despre companie

Banca Națională a Moldovei (BNM), în calitate de bancă centrală a statului, are următoarele domenii de activitate de bază: politica monetară și piețe financiare, stabilitatea financiară, supravegherea băncilor, sisteme de plăţi și operațiuni cu numerar. În vederea realizării cu ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 5 - 10 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full Time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 11.03.2022
  • Full Time
  • 03.03.2022

Realist
  • Full Time
  • 12.07.2021
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat