Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Manager logist-Transport Aerian

HR Consulting

152 vizualizări
Data publicării: 06.03.2020

HR-Consulting (www.search4staff.com) – la solicitarea clientului său, este  în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Despre companie: Compania de transport și logistică, lider în transportul mărfurilor  în containere din orice parte a lumii în Moldova, cu o experiență  pe piață mai mult de 20 de ani.

Responsabilități:

  • ­ Coordonarea procesului de expediere a mărfurilor pe cale aeriană;
  • ­ Stabilirea și menținerea relațiilor cu clienții noi și partenerii existenți;
  • ­ Negocierea tarifelor și contractelor cu clienții;
  • ­ Organizarea traseului optim și calculul costului de transport;
  • ­ Interecțiunea cu transportatorii liniilor aeriene;
  • ­ Evidența actelor (facturare, întocmirea documentelor de însoțire pentru transport, coordonarea contractelor și încasărilor);
  • ­ Organizarea transportului internațional de marfă;
  • ­ Identificarea noilor clienți și  oportunități de dezvoltare a business-ului;

Cerințe:

  • ­ Studii superioare Logistică/ Economie;
  • ­ Experiența în domeniul minim 1 an;
  • ­ Abilități excelente de organizare şi comunicare;
  • ­ Cunoștințe bune de operare Windows și Microsift Office;
  • ­ Cunoașterea limbii române, ruse și engleze (obligatoriu);

Se oferă:

  • ­ Angajare oficială + pachet social deplin;
  • ­ Salariu motivant;
  • ­ Grafic de muncă: Luni- Vineri ( 9:00 – 18:00);
  • ­ Tichete de masă;
  • ­ Oportunitate de dezvoltare într-o echipă tânără și energică.

Persoanele interesate sunt invitate să expedieze CV-ul la adresa electronică: search.for.staff.hrc@gmail.com , indicând codul VLN în subiect sau să apeleze la mob.: 062101257

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 02.07.2019
  • Full Time
  • 06.02.2020

  • Full Time
  • 07.02.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat