Instalăm dușuri, cabine,căzi de baie, jacuzzi, mașini de spalat, filtre de apă, sifoane, chiuvete, robinete, contoare, toalete, (mecanism de wc)

Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Director comercial

HR Consulting

619 vizualizări
Data publicării: 19.09.2019

HR-Consulting – la solicitarea clientului sau, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

Responsabilităţile principale:
- Conducerea subdiviziunii de comerţ în cadrul companiei: secţia comerţ (naţional / internaţional) şi secţia marketing;
- Elaborarea şi asigurarea implementării planului strategic de dezvoltare a companiei în domeniul comerţului;
- Întocmirea programelor de sporire a nivelului de comerţ şi coordonarea realizării celor planificate;
- Planificarea şi analiza vînzărilor, asigurarea condiţiilor de atingere a obiectivelor stabilite;
- Monitorizarea şi analiza tendinţelor mondiale, regionale, locale a politicii de preţuri şi marketing, inclusiv a concurenţilor;
- Implicarea în elaborarea strategiilor de marketing în vederea promovării produselor companiei;
- Participă la procesul de formare a preţului la mărfurile companiei;
- Asigurarea activităţii eficiente a subdiviziunilor de vînzări;
- Analizează preferinţele consumatorilor şi propune elaborarea produselor noi pentru satisfacerea şi/sau stimularea cerinţelor pieţei, prin optimizarea sortimentului;
- Analiza pieţelor – ţintă la nivel naţional, regional şi mondial, în vederea construirii strategiei de penetrare şi menţinere a cotei de vînzări planificate.

Studii, competenţe, abilităţi:
- Studii superioare în domeniul economic;
- Experienţă de muncă în subdiviziuni de comerţ de peste 5 ani;
- Abilităţi dezvoltate de analiză a pieţelor şi vînzărilor;
- Deprinderi de planificare strategică şi operaţională în domeniul vînzărilor;
- Implicare în activităţi de vînzare a produselor noi pe piaţă naţională şi internaţională;
- Gîndire dezvoltată în afaceri;
- Deprinderi în organizarea sistemică a proceselor de lucru;
- Cunoaşterea la nivel profesionist a principiilor de organizare şi conducere a serviciului de comerţ;
- Spirit de lucru în echipă;
- Deprinderi manageriale.

Calităţi personale:
- creativ;
- comunicabil;
- spirit de iniţiativă;
- încredere în sine;
- capacitate sporită de muncă;
- orientare către rezultate.

Oferim:
- angajare permanentă;
- timp de muncă deplin;
- pachet social atractiv;
- salariu competitiv, se negociază în mod individual în urma interviului.
- amplasare geografică a locului de muncă în mun. Chişinău.

Contacte:
Cei interesati sunt rugati sa transmita CV la adresa de Email: search.for.staff.hrc@gmail.com sau sa apeleze tel.: 022 202986 ; mob.: 068503560
In CV indicati postul vacant: “DCOR”

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 5 - 10 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 18.04.2019
  • Full Time
  • 04.06.2019

  • Full Time
  • 19.03.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat