Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Contabil șef / Finance Manager

Cedacri International

1275 vizualizări
Data publicării: 27.05.2019

Responsabilități:
· Organizarea evidenței contabile și asigurarea bunei desfășurări ale proceselor economice;
· Organizarea si coordonarea echipei contabile;
· Verificarea și prezentarea rapoartelor și declarațiilor către instituțiile de stat;
· Gestionarea operațiunilor bancare;
· Comunicarea cu specialiștii fiscali și consultanții legali în vederea asigurării respectării normelor legale și fiscale în vigoare.
· Gestionarea procesului de audit anual și pregătirea situațiilor financiare consolidate;
· Monitorizarea și analiza rezultatelor financiare ale companiei;
· Dezvoltarea și revizuirea sistemului financiar-informațional al companiei;
· Consultarea Top-Managementului companiei în privința optimizării resurselor financiare și a costurilor operaționale;
· Pregătirea rapoartelor periodice și ad-hoc pentru Management;

Cerințe:
· Experiență relevantă în domeniul contabil de minim 3 ani;
· Posedarea de cunoștințe avansate a legislației fiscale și SNC, IFRS constituie un avantaj;
· Abilități bune în utilizarea PC și cunoștințe avansate a softului specializat (1Cv7, Excel, etc);
· Studii superioare economice sau financiare;
· Cunoașterea limbii Italiene constituie un avantaj
· Corectitudine, tenacitate, seriozitate în relațiile interpersonale de serviciu;
· Responsabilitate, perseverență, capacitate de învățare rapidă;
· Spirit analitic, atenție la detalii, acuratețe și transparență;

Aplică CV-ul la adresa de email: info@cedacrinternational.md

Despre companie

Cedacri International – o importantă verigă a Grupului Cedacri Italia, cu sediul în capitala Republicii Moldova, fondată în anul 2008. Este o companie ce oferă servicii Software şi Business Process Outsourcing, destinate sistemului bancar. Compania mamă Cedacri mai bine de ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 3 - 5 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full Time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 25.11.2021

ICS Funny Pig SRL
  • Full Time
  • 29.09.2021
  • Full Time
  • 21.06.2021
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat