Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Contabil

Mobiasbanca

2336 vizualizări

Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de

Contabil

Secţia Contabilitate generala, Departamentul Financiar

Misiune post:

  • Asigura evidenta decontarilor cu salariatii si coordoneaza supravegherea contabila formalizata a conturilor sensibile in banca.

Responsabilităţi principale:

  • Evidenta cheltuielilor pentru servicii de telecomunicatii, cheltuieli de petrol, cheltuieli anticipate, cheltuielilor pentru deplasari.
  • Evidenta avansurilor spre decontare privind diverse cheltuieli, inclusiv si pe cardurile business.
  • Elaborarea rapoartelor si înregistrarea tranzacțiilor contabile privind cheltuielile operaționale.
  • Participa la pregatirea fisierelor pentru administrarea planului de conturi a evidentei contabile
  • Participa la testarea noilor produse pe serverele de test prin definirea noilor conturi contabile.
  • Coordoneaza aplicarea principiilor securitatii zilnice si formalizate din cadrul supravegherii contabile permanente.

Cerinţe:

  • Studii superioare in domeniul contabilitatii
  • Cunoasterea cadrului normativ financiar-bancar
  • Cunoştinţe avansate de aplicare a MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • Cunoaşterea limbilor: romana, rusa, engleza – notiuni de specialitate

Profilul candidatului:

  • Abilităţi de comunicare şi negociere
  • Abilităţi analitice şi de sinteză
  • Abilităţi de lucru în echipa şi individual
  • Orientare spre rezultat
  • Iniţiativă şi creativitate

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 812 4 61.

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Grant Thornton Moldova
  • Full Time
  • 23.04.2019
  • Full Time
  • 16.11.2018
  • Full Time
  • 08.10.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat