Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

CONSULTANT CLIENŢI BUSINESS ÎNTREPRINDERI MICI

ProCredit Bank S.A.

2481 vizualizări

Responsabilităţile principale:

• Participarea activă în organizarea şi petrecerea activităţilor de marketing, atât în interiorul cât şi în afara subdiviziunii;
• Atragerea clienţilor noi şi îndeplinirea planului individual de vânzare a serviciilor Băncii analizând profitabilitatea clienţilor şi oferind preţuri care ar genera profit Băncii;
• Consultarea clienţilor şi deservirea rapidă şi eficientă a acestora, conform principiilor şi valorilor de bază ale Băncii;
• Efectuarea analizei financiare şi socio-psihologice a clientului;
• Colectarea tuturor documentelor necesare şi evidenţelor ce confirmă existenţa businessului şi fiabilitatea datelor financiare, precum şi formarea dosarelor de lucru ale clienţilor;
• Pregătirea în timpul analizei a unei forme speciale de rezumat care reflectă toate datele necesare şi calculele conform procesului existent de creditare;
• Pregătirea şi prezentarea cazului clientului în cadrul Comitetului de credite şi asumarea responsabilităţii pentru fiabilitatea şi obiectivitatea informaţiei, a datelor şi a documentelor prezentate;
• Menţinerea unei comunicări permanente, bazate pe relaţii de parteneriat, cu clienţii Băncii aflaţi în gestiunea portofoliului său pentru a determina necesităţile clienţilor şi a le oferi serviciile necesare la timpul potrivit;
• Înaintarea activă a propunerilor şi participarea la îmbunătăţirea serviciilor şi proceselor de creditare, precum şi a altor servicii ale Băncii.

Cerinţe de calificare:
• Studii superioare, preferabil în economie;
• Abilităţi analitice;
• Abilităţi de comunicare şi negociere;
• Abilităţi de lucru în echipă;
• Persoană deschisă, pozitivă şi tolerantă;
• Abordare proactivă la locul de muncă;
• Simţ dezvoltat al responsabilităţii, atenţiei şi punctualităţii;
• Abilităţi de organizare şi conducere a corespondenţei de afaceri cu clienţii business;
• Abilităţi de soluţionare a situaţiilor de conflict;
• Cunoaşterea limbilor română, rusă şi engleză.

 Dacă sunteți interesați de postul vacant propus, vă rugăm să expediați CV-ul şi Scrisoarea de motivare pe următoarea adresă electronică: mda.resurse.umane@procredit-group.com

Despre companie

ProCredit Bank is a development-oriented and responsible commercial bank. We offer excellent customer service to small and medium enterprises and to private individuals who would like to save. We are convinced that our prosperity depends on success of each employee. ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 01.10.2020

BAN CREDIT INVEST
  • Full Time
  • 10.03.2020
  • Full Time
  • 27.05.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate
Professional Google Rank Tracker for SEO

Curiozități.md

Cistigă bani cu noi

Te plătim pentru fiecare articol original publicat

Detalii aici

vip
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat