Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Consilier juridic

MAIB-Leasing S.A.

291 vizualizări
Data publicării: 04.03.2019

„MAIB-Leasing” S.A. anunță concurs pentru postul:

Misiune post: Asigurarea principiului legalității specific domeniului de activitate desfășurat de Societate

Responsabilități specifice:

  • Reprezentarea intereselor Societății în fața autorităților publice, organelor de drept, persoanelor fizice și juridice
  • Reprezentarea Societății în relația cu instanțele judecătorești pentru soluționarea situațiilor litigioase în care este implicată Societatea, precum și redactarea actelor necesare pentru formularea apărărilor în cauzele procesuale
  • Analizarea, întocmirea și aprobarea angajamentelor, contractelor și a altor acte prin care Societatea intră în relații comerciale cu terții
  • Oferirea de consultații cu caracter juridic în toate domeniile dreptului și redactarea de opinii juridice cu privire la aspecte legale ce privesc activitatea Societății
  • Participarea la elaborarea și redactarea tuturor documentelor contractuale; redactarea proiectelor de contracte, precum si acordarea asistenței la negocierea clauzelor contractuale
  • Formularea și transmiterea contestațiilor, cererilor, formulate în conformitate cu dispozițiile legislației în vigoare întru protejarea drepturilor creditorului
  • Urmărirea legislației nou apărute și a proiectelor legislative care au tangență cu domeniul de activitate al Societății

Profilul candidatului:

  • Studii juridice superioare
  • Experiență în domeniul juridic – minim 2 ani
  • Cunoașterea și aplicarea consecventă a reglementărilor specifice activității desfășurate
  • Cunoașterea limbilor română și rusă la nivel avansat
  • Cunoașterea PC la nivel avansat (Microsoft Office, Outlook, etc)
  • Capacitatea de a stabili priorități si de a organiza munca într-un mod eficient
  • Capacitatea de a respecta termene limită și de a lucra sub presiunea timpului
  • Permis de conducere categoria B

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul la adresa de e-mail: vacancies@leasing.md
Vor fi contactate doar persoanele selectate!

Despre companie

MAIB-Leasing" S.A., compania-fiică a BC "Moldova-Agroindbank" S.A. și lider pe piața serviciilor de leasing din Republica Moldova, oferă servicii de leasing financiar pentru achiziționarea de bunuri de folosință îndelungată, și anume: leasing pentru achiziționarea de automobile, echipamente și utilaje, ...

Domeniu

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Medpark Spital International
  • Full Time
  • 13.04.2019

CREDITBUN
  • Full Time
  • 14.05.2019
  • Full Time
  • 11.02.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat