Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Consilier clienți – telefon

HR Consulting

253 vizualizări
Data publicării: 14.06.2019

HR-Consulting – la solicitarea clientului său, este în căutarea candidatului pentru postul vacant:

RESPONSABILITĂȚI:

● Sună si dezvoltă portofoliul de clienti ;
● Oferă asistență telefonică clienților companiei în ce privește serviciile de care aceștia beneficiază, modalitatea de colaborare, produsele şi soluțiile companiei;
● Consiliază clienții din portofoliul alocat pentru achiziția de noi produse;
● Menține bune relații cu clienții companiei;
● Informează clienții despre condiții contractuale, stadiul comenzilor acestora, proiecte și oferte în derulare,etc;
● Oferă suport clienților, prin telefon, în completarea documentelor, accesarea serviciilor, precum și în orice demers al acestora pentru o bună și eficientă colaborare cu societatea;
● Preia apelurile telefonice venite pe numărul de telefon alocat de societate și consiliază apelanții; dacă este cazul, direcționează apelurile către departamentele interesate;
● Realizează obiectivele de performanță, inclusiv cele pe proiecte;
● Fidelizează clienții prin acțiuni specifice stabilite de șefii ierarhici;
● Întocmește, completează și arhivează documente specifice colaborării cu clienții firmei;
● Completează, în soft-urile/aplicațiile companiei și bazele de date puse la dispoziție de aceasta, toate informațiile importante despre clienții cu care discută, păstrând permanent informațiile la zi;
● Promovează marca, imaginea, produsele și serviciile firmei, în concordanță cu interesele acesteia, cu procedurile interne specifice.

Cerinte:
● Experiența în activitate de relaționare cu clienții, call center sau vânzări prin telefon (constituie un avantaj);
● Cunoasterea MS Office;
● Abilități de comunicare și de relaționare;
● Capacitate și dorință de a învăța lucruri noi;
● Capacitate bună de planificare și organizare a timpului și a sarcinilor de muncă:
● Orientare spre rezultat;
● Atitudine pozitivă;
● Responsabilitate, corectitudine, implicare si seriozitate;

Ce oferim:
● Mediul de lucru dinamic și plăcut în companie internațională;
● Salariu motivant;
● Grafic stabil de lucru de luni până vineri;

Cei interesați pot transmite CV la adresa email: search.for.staff.hrc@gmail.com ; În CV indicați codul postului vacant: CCT

Telefon de contact : 060102909

CV-urile vor fi analizate, iar candidații care corespund cerințelor vor fi invitați la interviu.

Vă mulțumim pentru timpul acordat.

  • Studii: Medii speciale
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

premiumbox
  • Full Time
  • 23.05.2019

IMOBILUS AGENTIE IMOBILIARA
  • Full Time
  • 14.02.2019
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat