Поиск работы или резюме

Trade Marketing Manager

Mold Nord

148 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты
Дата публикации: 13.06.2018

Despre Mold Nord

Mold Nord este un important jucător pe piața internațională a vinurilor și distilatelor, cu un portofoliu remarcabilă de mărci guvernat de conceptul House of Brands.

Grupul Mold Nord este unul dintre liderii industriei viti-vinicole din Republica Moldova și unul dintre cei mai importanți exportatori de vinuri și distilate. Rețeaua de distribuție se extinde pe patru continente. Remarcabilele mărci produse de Mold-Nord sunt prezente pe piețe importante cum sunt cele din Germania, Elveția, Polonia, Cehia, Slovacia, Belarusi, Ukraina, China, Japonia, Coreea de Sud, SUA sau Nigeria.

Grupul Mold Nord deține plantații de o calitate excepțională de viță de vie (circa 350 ha) în Republica Moldova, dispune de capacități ultramoderne în producerea vinurilor de înaltă calitate, iar excelența i-a fost recunoscută prin cele peste 50 de distincții obținute la cele mai prestigioase concursuri internaționale.

Responsabilitati principale:
• Dezvolta strategia in subcanalul Hypermarket si Horeca si planul de activitati in clientii din aceste sub-canale
• Gestioneaza implementarea planului de activitati si propune corectii ale acestuia pentru indeplinirea obiectivelor pe 12 luni
• Realizeaza managementul eficient al bugetului alocat
• Identifica si adreseaza oportunitatile de crestere a valorii categoriei in sub-canal si coordoneaza proiectele agreate cu partenerii
• Sprijinirea echipelor de vânzări în coordonarea proceselor de marketing, kituri de vânzare, broșuri, pliante, bannere și alte articole promoționale de marketing;
• Implementarea și monitorizarea campaniilor de marketing pe teren;
• Organizarea și participarea la evenimente specifice de marketing;
• Gestionarea relațiilor de afaceri cu furnizorii;

Cerinte:
• Studii superioare finalizate
• Experienta in vanzari, trade marketing si/sau marketing minim 2 ani
• Cunostinte de shopper marketing si intelegerea comportamentului cumparatorilor, joc promotional si revenue management, brand activation, category management.
• Abilitati de business planning, project management si lucru in echipe cross-functionale
• Talent pentru management de business si financiar
• Abilitati foarte bune de comunicare si self-management

Adresa e-mail pentru CV - cv@mold-nord.md, marketing@mold-nord.md

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 3 - 5 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 27.06.2018

IM EFES VITANTA MOLDOVA BREWERY S.A.
  • Full time
  • 20.02.2018

SMAD - GRUP
  • Full time
  • 10.05.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме