Поиск работы или резюме

SPECIALIST SOCIAL MEDIA

BERDS HOTEL

107 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты
Дата публикации: 30.10.2018

Ce Competențe sunt necesare pentru acest post vacant:

1. Capacitate de organizare – Acest job implică foarte multă organizare.

2. Bună exprimare în scris – Este un job în care contează foarte mult exprimarea în scris.

    Trebuie să poți să scrii mesaje concise, dar atractive.

3.Diplomație .

4.Simț vizual – În social media contează foarte mult cuvintele, dar mai mult contează

   elementele vizuale.

5. Pasiune pentru domeniu – Social media este un domeniu și o carieră care implică

    foarte multă muncă și pasiune.

6. News junkie – E un skill care se considera atu în acest domeniu. Mereu stii ce se

    întâmplă și  când găsesti un material interesant, te gândesti cum poti să îl

   “capitalizez” pentru brandul la care lucrezi.

Principalele responsabilități ale unui Social Media Specialist:

Sa fie permanent in strinsa cooperare cu Marketing Manager si Toate celelalte departamente

pentru un rezultat  productiv.

1. Construirea unei strategii și punerea ei în practică.

2. Postarea de content zilnic și management al comunității.

3. Rapoarte, O mare parte din munca în online și, implicit, în social media implică multă

   analiză de date.

4. Analiza conturilor cu același nume.

5. Verifică mailul periodic. Vezi ce e urgent de rezolvat și trece în calendar ce a mai apărut de programat.

* Răspunde utilizatorilor care au pus întrebări sau au tot felul de probleme.

* Caută materiale interesante de distribuit.

* Programează postările pentru conturile de social media. În funcție de profilul companiei

   și frecvența cu care postezi, o poți face o singură dată.

* Citește știrile și vezi dacă s-a întâmplat ceva notabil care merită inclus în postările zilei.

* Comunică cu alte departamente și vezi dacă și când trebuie publicate anumite postări.

* Scrie materiale pentru blog / site. E important să existe o destinație finală a

   utilizatorului care nu e o rețea de socializare.

* Verifică cifrele postărilor din ziua respectivă. Da, mai sus ți-am zis că faci săptămânal un

   raport, însă e important să verifici și cifrele zilnice

* Precum si indeplinirea obligatiunilor de functii conform specificului Companie.

FII PARTE DIN SUCCESUL NOSTRU!

Trimite cv la adresa de email:

hr@berdshotel.com

+373 61085544

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 3 - 5 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 12.09.2018
  • Full time
  • 01.10.2018

NAAAS GROUP
  • Full time
  • 22.10.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме