Поиск работы или резюме

Specialist procurari

Mobiasbanca

855 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты

Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de

Secţia Procurări
Departament Logistică

Misiune post: Aprovizionarea subdiviziunilor băncii cu produse si servicii necesare pentru buna desfăşurare a activităţii.

Responsabilităţi de baza:

  • Achiziţionează materiale, inventar, resursele tehnice, articolele de rezervă şi completare conform contractelor existente cu furnizorii;
  • Achiziţionează bunuri conform Cererilor de procurare ale utilizatorilor interni;
  • Verifică permanent calitatea bunurilor parvenite şi corespunderea lor specificaţiilor solicitate de utilizator;
  • Verifică corectitudinea întocmirii documentelor ce ţin de procurarea bunurilor;
  • Asigură completarea stocului de materiale din depozitul băncii;
  • Înregistrează tranzacţiile în registre şi baze de date;
  • Duce evidenţa utilizării bugetului pentru achiziţiile efectuate;
  • Validează plăţile în corespundere cu categoriile de procurări şi asigura transmiterea documentelor de plată Departamentului Financiar;
  • Participă la perfectarea documentelor necesare pentru efectuarea de cereri de ofertă, licitaţii;
  • Participă  la perfectarea documentelor pentru formalităţile vamale;
  • Participă la perfectarea contractelor de procurare pentru mărfuri şi servicii;
  • Participă la elaborarea bugetului anual pentru achiziţii;
  • Participă la procesul de inventariere;
  • Efectuează studii ale pieţei în scopul identificării ofertelor optimale;
  • Gestiunea serviciilor de telefonie fixă și mobilă în bancă;

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare cu profil economic.
  • Cunoaşterea legislaţiei în vigoare.
  • Experiența de activitate economica -  minim 2 ani.

Profilul candidatului:

  • Abilitați de comunicare
  • Spirit de echipa
  • Atenție la detalii
  • Orientare spre rezultat
  • Rezistenta la stres

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel:  812 4 61.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

MAIB
  • Full time
  • 19.03.2018
  • Full time
  • 20.11.2017
  • Full time
  • 11.04.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме