rabota

Specialist în activitatea de lobby (Lobby & Advocacy Specialist) (part time job)

  • HR-Consulting

    Mob. Tel/Fax. +37322876556
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 1
    Просмотров: 189
    Full time
    Publicitate 14.12.2017 2 месяца назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    Описание вакансии

    Compania HR-Consulting la solicitarea clientului sau, este in cautarea candidatilor pentru postul vacant:

    Specialist în activitatea de lobby (Lobby & Advocacy Specialist)

    (part time job)
    • Regim de muncă: 20 ore pe săptămînă
    • Program de muncă: flexibil

    Scop principal:
    Sprijinul companiei in atingerea obiectivelor de politici și advocacy

    Responsabilitati:
    • Coordonează elaborarea și punerea în aplicare a strategiei de lobby și advocacy;
    • Coordonează toate evenimentele / activitățile de advocacy.
    • Pregătește materiale de advocacy de politici, documente de poziție, mesaje de comunicare, alte materiale relevante pentru campaniile desfășurate.
    • Îndeplinește sarcini organizatorice, logistice și de altă natură, inclusiv comunicare și relații de parteneriat, legate de implementarea strategiei de lobby și advocacy;
    • Identifică oportunități pentru influențarea factorilor de decizie;
    • Dezvoltă și menține relații de lucru eficiente cu parteneri-cheie și cu alți actori comunitari, inclusiv ONG-uri, ministere, instituții și experți din domeniul social și al sănătății, jurnaliști și finanțatori, legate de implementarea strategiei de lobby și advocacy;
    • Realizează analize privind evoluția sectorului social și al sănătății, inclusiv prin identificarea amenințărilor, oportunităților, tendințelor relevante pentru prioritățile de advocacy ale companiei;
    • Participă la grupuri de lucru cu ministerele de resort, instituții și experți din domeniul social și al sănătății pentru revizuirea politicilor și a documentelor;
    • Reprezintă compania în cadrul ședințelor, evenimentelor, reuniunilor relevante pentru a face lobby și advocacy;
    • Asistă managerul de proiect în pregătirea rapoartelor lunare și trimestriale privind progresele înregistrate ca rezultat al implementării strategii de lobby și advocacy.

    Cerinte:
    • Studii: superioare universitare
    • Cursuri de perfecţionare în domeniul  advocacy, managementui de proiect (scriere de proiecte, etc.) – se va considera un avantaj
    • Experienţă profesională: minim 2 ani în advocacy
    • Familiar cu colaborarea cu rețelele și coalițiile societății civile;
    • Cunoaşterea sistemului de servicii sociale în Republica Moldova;
    • Cunoaşterea limbilor romana si rusa și a limbii engleze (sau franceza , sau germana)
    • Cunoaşterea unui editor de texte pe calculator.

    Cei interesati pot transmite CV la adresa email: AN80@SEARCH4STAFF.COM ; In CV indicati codul postului vacant: Lobby

    Telefon de contact : 022-876556

    CV-urile vor fi analizate, iar candidatii care corespund cerintelor vor fi invitati la interviu.

    Va multumim pentru timpul acordat.

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    IM EFES VITANTA MOLDOVA BREWERY S.A.
    • Full time
    • 19.01.2017
    • Full time
    • 20.10.2017
    • Full time
    • 23.11.2017