Поиск работы или резюме

Şef Secție (Secţia Piaţa Persoane Fizice)

Mobiasbanca

1330 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 1 кандидаты
Дата публикации: 23.09.2017

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Şef secție

Secţia Piaţa Persoane Fizice
Departamentul Strategie şi Marketing

Misiune post: Organizarea procesului de optimizare şi gestiune a ofertei de servicii şi produse destinate pieţei persoane fizice, definirea politicii privind achiziţia clienţilor, loialitatea clienţilor, precum şi dezvoltarea de relaţii cu clienţii existenţi

Responsabilităţi de bază:

  • Elaborarea / dezvoltarea ofertei de produse ale băncii raportate la necesităţile clienţilor, resursele băncii şi oportunităţile pe piaţa într-un mod superior competitorilor băncii;
  • Elaborarea strategiilor de dezvoltare pe produse luînd în considerație noile tehnologii și tendințe;
  • Promovarea eficientă a produselor şi serviciilor băncii şi creşterea fidelităţii clienţilor Băncii
  • Gestiunea şi participarea la procesul de creare şi perfecționare a produselor (ofertelor) sau serviciilor din segmentul pieţei persoanelor fizice;
  • Identificarea ameninţărilor / oportunităţilor de pe piaţă şi întreprinderea măsurilor pentru diminuarea / valorificarea acestora;
  • Gestiunea procesului de promovare şi de elaborare a planurilor de distribuţie (plasare) pentru produsele şi serviciile băncii din segmentul pieţei persoanelor fizice şi urmărirea executării lor;
  • Iniţierea şi participarea la proiectele aferente produselor bancare din segmentul Retail;
  • Elaborarea strategiei de prețuri.

Cerinţe fata de candidaţi:

  • Studii superioare cu profil economic (financiar – bancar, marketing, management etc), juridic sau tehnic;
  • Viziune inovativă în dezvoltarea produselor bancare din segmentul Retail
  • Abilități de analiză a comportamentului consumatorului în dependență de sub-segment;
  • Cunoşterea aprofundata a aplicatiilor MS Office  (Excel, Word, Power Point, Internet Explorer);
  • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă

Profilul candidatului:

  • Creativ;
  • Orientat spre client;
  • Spirit de echipă și atitudine pozitivă în relațiile cu ceilalți;
  • Gîndire strategică, capacitate de analiză și sinteză a informațiilor;
  • Organizat, proactiv, capacitate excelentă de îndeplinire a task-urilor și de lucru cu termene limită;
  • Dezvoltarea capitalului uman;
  • Leadership;

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail:  resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 812-461

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 05.03.2018
  • Full time
  • 16.05.2017
  • Full time
  • 14.03.2017
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме