Поиск работы или резюме

Şef Secție (Secția Centrul Exploatare)

Mobiasbanca

887 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Şef Secție

Secția Centrul Exploatare
Departamentul Tehnologii Informaționale

Misiune post: Asigurarea suportului tehnic şi funcţional pentru utilizatori

Responsabilităţi principale:

  • Gestionează resursele necesare misiunii sale (buget, statul de personal al secţiei, prestatorii externi de servicii, etc.)
  • Participă activ la elaborarea planului strategic al Departamentului TI;
  • Asigură calitatea înaltă a serviciilor (tehnic şi aplicativ) oferite utilizatorilor;
  • Răspunde de:
  1. administrarea aplicaţiilor bancare în exploatare;
  2. instalarea computerelor şi a aplicaţiilor program la stațiile de lucru ale utilizatorilor;
  3. acordarea accesului la SI, suportului tehnic si consultativ pentru utilizatori;
  • Gestionează controlul periodic al rapoartelor referitor la evenimente şi incidente;
  • Participa la acceptarea funcţională şi tehnică a aplicaţiilor noi;
  • Participa la implementarea proiectelor noi;
  • Înaintează propuneri de optimizare tehnică şi funcţională;
  • Promovarea principiilor calităţii la toate etapele ciclului de management: planificare, organizare, conducere, control şi aplicare a acţiunilor de îmbunătăţire;
  • Sporirea gradului de conştientizare şi motivarea a personalului cu privire la calitate;
  • Respectarea stricta a prevederilor actelor normative interne;
  • Responsabilitate pentru buna aplicare a normelor interne si externe asociate activităţilor desfăşurate, precum si de realizarea Controlului Permanent Formalizat si calitatea acestuia in cadrul subdiviziunii coordonate.

Cerinţe:

  • Studii superioare în domeniul tehnologiilor informaţionale;
  • Experiență în domeniul tehnologiilor informaţionale – 5 ani;
  • Cunoaşterea fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă;
  • Cunoştinţe în limbaje de programare, medii si alte tehnologii moderne de programare;
  • Cunoştinţe în sisteme de gestionare a bazelor de date.

Profilul candidatului:

  • Orientare  spre rezultat;
  • Orientare spre client;
  • Cooperare;
  • Managementul echipei;
  • Deschidere spre schimbare;
  • Dezvoltarea capitalului uman.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat însoţit de o scrisoare de intenţie, până la 20.05.2017, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; tel. 0 22 812 461

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 3 - 5 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 16.05.2017
  • Full time
  • 24.05.2018

Mobiasbanca
  • Full time
  • 03.11.2016
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме