rabota

Şef Direcție, Direcția Monetica

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 812-461
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 0
    Просмотров: 248
    Full time
    Job Nr. 40474 4 месяца назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 3 - 5 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    VIP Клиент

    Описание вакансии

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Şef Direcție,

    Direcția Monetica,

     Centrul Procesare Servicii Clienti

    Misiune post: Organizează, îndruma, conduce, controlează si răspunde de desfășurarea in mod eficient a activității de gestiunarea la nivelul băncii produsele de card şi a serviciilor asociate si punerea în practică şi respectarea reglementărilor stabilite in domeniu carduri

    Responsabilităţi de bază:

    • Gestioneaza activitatea de productie a cardurilor si  operaţiunile efectuate prin utilizarea acestora;
    •  Gestionează relaţiile cu organizaţiile internationale de carduri si  reglementările organizaţiilor internationale Visa şi Mastercard;
    • Asigură controlul datelor raportate atît în intern, cît şi în extern, inclusiv raportarea către BNM,organizaţiile internaţionale de plăţi prin carduri;
    • Asigura activităţile de gestiune a riscurilor şi contestare plăţi:
    • Asigură planificarea, monitorizarea şi raportarea privind eficienţa funcţionării reţelelor de bancomate şi POS-terminale ale băncii;
    • Asigura gestiunea interna legata de contabilitatea operatiunilor cu carduri;
    • Pregăteşte analize, rapoarte şi  informaţii cu  privire la domeniile de activitate dirijate.

    Cerinţe fata de candidaţi:

    • Studii superioare economice/financiare/tehnice
    • Cunoașterea produselor și tehnicilor asociate mijloace de plată electronică destinate clientelei persoanelor fizice și   juridice
    • Cunoaşterea cadrului normativ financiar-bancar
    • Experienţă minimă de 3 ani în cadrul domeniului financiar-bancar (carduri bancare)
    • Cunoşterea aprofundata a aplicatiilor MS Office  (Excel, Word, Power Point, Internet Explorer);
    • Cunoaşterea  fluentă  a limbilor: română, engleză şi rusă

    Profilul candidatului:

    • Orientare spre rezultat
    • Orientare spre client
    • Cooperare
    • Dezvoltarea capitalului uman
    • Deschidere spre schimbare

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md.

    Informaţii suplimentare la tel.: 812-461

    О компании:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    • Full time
    • 25.10.2017

    ProCredit Bank S.A.
    • Full time
    • 22.03.2016
    • Full time