Поиск работы или резюме

Ofițer, Sectia Prevenirea Spalarii Banilor

Mobiasbanca

65 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Ofițer

Sectia Prevenirea Spalarii Banilor
Departamentul Conformitate

Misiune post: Combaterea riscurilor aferente prevenirii spalarii banilor si finanțării terorismului.

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Pentru că promovăm stilul sănătos de viață vei beneficia de tichete de masă în valoare de 45 lei pentru fiecare zi lucrătoare;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30-17:30).

Responsabilităţi de baza:

  • Participarea la elaborarea documentelor normative interne în domeniile conformităţii/deontologiei, prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului, embargouri și sancțiuni;
  • Analiza produselor Băncii în privinţa conformării acestora cu cerinţele legislaţiei şi normelor interne ale Băncii, prin prisma riscurilor prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului, embargouri și sancțiuni;
  • Analiza disfuncţionalităţilor depistate în domeniile embargouri și sancțiuni, prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului, identifică riscurile şi propune măsuri preventive;
  • Participarea la formarea şi sensibilizarea personalului implicat în domeniile embargouri și sancțiuni, prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului;
  • Verificarea plenitudinii completării formularelor speciale conform legislaţiei în domeniul prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului, corectează şi transmite formularele speciale organului abilitat in termenul şi modul stabilit întru realizarea Politicii SG cu privire la Embargouri și sancțiuni, asigură tratarea eficientă și escaladarea alertelor;
  • Actualizarea prompta a listelor interne, precum și filtrări conform acestor liste (OFAC, UE, ONU etc.).

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic sau juridic;
  • Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare;
  • Cunoaşterea procedurilor si produselor bancare;
  • Experiența de activitate in sistemul financiar-bancar minim 2 ani;
  • Cunoașterea limbii engleze nivel avansat;
  • Experiența profesionala: prevenirea spalarii banilor/ control intern / risc operațional / legalitate / metodologie / produse bancare.

Aplică CV-ul și scrisoarea de intenție la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 27.03.2017
  • Full time
  • 31.01.2018
  • Full time
  • 30.05.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме