Поиск работы или резюме

Ofițer - Sectia Conformitate si Prevenire Spalare Bani

Mobiasbanca

1591 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 9 кандидаты

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

OFIȚER

Sectia Conformitate si Prevenire Spalare Bani
Departamentul Control Permanent

Misiune post: combaterea riscurilor aferente prevenirii spalarii banilor si finanțării terorismului.

Responsabilităţi de baza:

  • Participă la analiza activităţilor suspecte ale clienţilor şi verifică, corectează şi transmite formulare speciale organului abilitat (CNA/SPCSB) în termenul şi modul stabilit.
  • Participă la efectuarea misiunilor de control privind realizarea standardelor de conformitate şi prevenire spălare bani în subdiviziuni.
  • Elaborează materialele suport pentru formări în domeniul conformitate şi prevenire spălare bani, precum şi ţine cursuri de instruire în aceste domenii.
  • Elaborează rapoartele periodice în domeniul conformităţii, produselor noi şi a serviciilor externalizate.
  • Participa la elaborare & actualizare a documentelor normative interne în domeniile prevenirii spălării banilor şi finanţării terorismului, precum şi verifică respectarea normelor deontologice şi de prevenire a spălării de bani de către angajaţii Băncii.

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare cu profil economic sau juridic.
  • Cunoaşterea legislaţiei bancare în vigoare.
  • Cunoaşterea procedurilor si produselor bancare.
  • Experiența de activitate in sistemul financiar-bancar minim 2 ani.
  • Cunoașterea limbii engleze nivel avansat.
  • Experiența profesionala: prevenirea spalarii banilor/ control intern / risc operațional / legalitate / metodologie / produse bancare.
  • Abilitați de analiza si cunoștințe generale cu privire la gestiunea riscului operațional si supraveghere permanenta.

Profilul candidatului:

  • Abilitați de comunicare
  • Spirit de echipa
  • Atenție la detalii
  • Orientare spre rezultat
  • Rezistenta la stres
  • Spirit inovativ si cognitiv

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel:  812 4 61.

Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

HR Consulting
  • Full time
  • 09.02.2018

Veo Worldwide Services
  • Full time
  • 24.01.2018

Business & Finance Consulting
  • Full time
  • 12.01.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме