Поиск работы или резюме

Ofiţer Recuperare Secţia Recuperare Amiabilă, Departamentul MultiCanal Mun. Chişinau

Mobiasbanca

1034 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 4 кандидаты
6 месяца назад

Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

BC „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă post vacant:

Ofiţer Recuperare

Secţia Recuperare Amiabilă, Departamentul MultiCanal Mun. Chişinau

Misiune post: Recuperarea sumelor datorate de clienţii gestionaţi în scopul re-întoarcerii acestora în stare „sănătoasă” (fără datorii).

Responsabilităţi principale:

  • Aplică politica, acţiunile, instrumentele şi canalele de recuperare precum şi urmăreşte recuperarea integrală a sumelor datorate de clienţii gestionaţi;
  • Identifică şi aplică toate mijloacele de recuperare şi negociere corespunzătoare fiecărui dosar în parte, cu contactarea continuă a clientului, în vederea maximizării rezultatului final;
  • Asigură transmiterea oportună şi calitativă a documentelor/dosarelor de credit către subdivizunile specializate ale Băncii pentru recuperare contencioasă, urmărind continuu micşorarea numărului şi sumei acestora;
  • Urmăreşte şi asigură îmbunătăţirea continuă a performanţelor sale în vederea atingerii/respectării indicatorilor de eficienţă stabiliţi.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Studii superioare cu profil economic sau juridic
  • Experienţă în sistemul bancar (preferabil în domeniul creditării) – minimum 1 an de activitate
  • Experienţă în poziţii de negociere cu debitorii constituie un avantaj
  • Nivel cel puţin intermediar de posedare a limbii engleze
  • Cunoştinţe de aplicare a MS Office, Excel avansat

Profilul candidatului:

  • Abilităţi de comunicare, analiză şi sinteză
  • Respectarea termenilor limită şi onorarea responsabilităţilor asumate
  • Disciplină şi profesionalism
  • Orientare spre rezultat
  • Rezistenţa la stres
  • Spirit de echipă

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat şi însotit de o scrisoare de intenţie la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. Informaţii suplimentare la tel.: 812 461.

Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

Mobiasbanca

О компании:

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: без опыта
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 03.08.2017

Veo Worldwide Services
  • Full time
  • 07.11.2017

HR ASIG
  • Full time
  • 17.01.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме