Поиск работы или резюме

Ofiţer Recuperare

Mobiasbanca

1319 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 4 кандидаты

Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

BC „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă post vacant:

Secţia Recuperare Amiabilă,

Departamentul MultiCanal

Misiune post: Recuperarea sumelor datorate de clienţii gestionaţi în scopul re-întoarcerii acestora în stare „sănătoasă” (fără datorii).

Responsabilităţi principale:

  • Aplică politica, acţiunile, instrumentele şi canalele de recuperare precum şi urmăreşte recuperarea integrală a sumelor datorate de clienţii gestionaţi;
  • Identifică şi aplică toate mijloacele de recuperare şi negociere corespunzătoare fiecărui dosar în parte, cu contactarea continuă a clientului, în vederea maximizării rezultatului final;
  • Asigură transmiterea oportună şi calitativă a documentelor/dosarelor de credit către subdivizunile specializate ale Băncii pentru recuperare contencioasă, urmărind continuu micşorarea numărului şi sumei acestora;
  • Urmăreşte şi asigură îmbunătăţirea continuă a performanţelor sale în vederea atingerii/respectării indicatorilor de eficienţă stabiliţi.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Studii superioare cu profil economic sau juridic;
  • Experienţă în sistemul bancar (preferabil în domeniul creditării) – minimum 1 an de activitate;
  • Experienţă în poziţii de negociere cu debitorii constituie un avantaj;
  • Nivel cel puţin intermediar de posedare a limbii engleze;
  • Cunoştinţe de aplicare a MS Office, Excel avansat.

Profilul candidatului:

  • Abilităţi de comunicare, analiză şi sinteză;
  • Respectarea termenilor limită şi onorarea responsabilităţilor asumate;
  • Orientare spre rezultat;
  • Rezistenţa la stres;
  • Spirit de echipă.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, indicând postul solicitat şi însotit de o scrisoare de intenţie la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. Informaţii suplimentare la tel.: 812 461.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: без опыта
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 21.02.2018

BC COMERTBANK SA
  • Full time
  • 04.07.2017

OM Invest Credit SRL
  • Full time
  • 15.12.2017
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме