rabota

Manager Produse Credite de Consum

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 022 812 461
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 0
    Просмотров: 77
    Full time
    Job Nr. 45572 17 дней назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    VIP Клиент

    Описание вакансии

    Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul de:

    Secţia Piaţa Persoane Fizice
    Departamentul Strategie şi Marketing

    Misiune post: Elaborarea, dezvoltarea şi promovarea produselor creditare destinate persoanelor fizice

    Responsabilităţi:

    • Elaborarea/dezvoltarea ofertei de produse creditare ale băncii destinate persoanelor fizice: Credite de consum, Credite ipotecare, Carduri de Credit
    • Gestionarea ciclului de viață al produselor creditare prin ajustarea produselor ori de câte ori este necesar, prin menținerea produselor creditare pentru persoane fizice în conformitate cu piața, obiectivele băncii și cadrul legal
    • Monitorizarea și analiza evoluției pieței (tendințe, prețuri și caracteristici ale produselor concurente) și analiza actualizărilor legislative bancare în domeniul creditar
    • Formularea propunerilor legate de dezvoltarea de noi produse creditare adresate persoanelor fizice
    • Proiectarea instrucțiunilor și ghidurilor interne aferente produsului pentru a asigura o înțelegere a produsului în cadrul băncii
    • Propuneri de prețuri legate de comisioane, dobânzi aferente produselor creditare de consum
    • Segmentarea pieţii şi selectarea grupelor ţintă de clienţi, care vor fi trataţi în cadrul acţiunilor de marketing şi campaniilor promoţionale planificate spre lansare
    • Crearea planurilor de lansare şi promovare pentru produsele şi serviciile băncii din segmentul pieţei persoanelor fizice şi urmărirea executării lor

    Experienţă profesională:

    • Experienţa de muncă în sistemul bancar sau în companii de microfinanțare
    • Cunoaşterea produselor creditare destinate pieţei persoanelor fizice
    • Cunoaşterea legislaţiei în domeniul produselor bancare destinate persoanelor fizice
    • Cunoştinţe avansate: MS Office, Excel, PowerPoint
    • Cunoaşterea limbii română, engleză şi rusă
    • Studii superioare

    Profilul candidatului:

    • Creativitate
    • Proactiv și autonom
    • Capacitate de analiză şi sinteză
    • Organizare eficientă a timpului
    • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor
    • Orientare spre client
    • Abilitatea de a crea o documentație clară și concisă
    • Adaptabilitate pentru a lucra în proiecte și echipe transversale

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md

    Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

    О компании:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    • Full time
    • 20.11.2017

    IM EFES VITANTA MOLDOVA BREWERY S.A.
    • Full time
    • 09.08.2017

    Mobiasbanca
    • Full time
    • 03.10.2017