rabota

Manager in Transport International de marfuri

  • B&B LOGISTICS

    Mob. +37362111603 Tel/Fax.
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 1
    Просмотров: 138
    Full time
    Publicitate 11.07.2017 2 месяца назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: Средние специальные
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: 7000 - 15000 леев

    Kонтакты Работодателя

    • Mоб.: +37362111603

    Описание вакансии

    Candidatul ideal in viziunea noastra ar trebui sa fie inzestrat cu:

    - studii medii sau superioare finalizate sau in curs de finalizare (de preferat tehnice sau economice), cu disponibilitate pentru un job full time

    - cunostinte de limba romana si rusa de nivel avansat

    - cunostinte de limba engleza va fi un avantaj

    - cunostinte operare PC, Office, navigare internet

    - cunostinte minime privind legislatia internationala a transporturilor (CMR, TIR)

    - dorinta si placere de a munci

    - maturitate, responsabilitate si constiinciozitate

    - capacitatea de a gasi si implementa solutii

    - capacitatea si curajul de a lua decizii

    - abilitati de coordonare si lucru in echipa

    - echilibrul in a lucra intr-un mediu cu un nivel ridicat de stres

    - abilitati avansate de organizare, prioritizare si management eficient al timpului

    Descrierea jobului Jobul presupune:

    - Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale;

    - Planificarea transporturilor (curse, grupaje);

    - Preluarea cererilor de oferta de la clienti si ofertarea prompta a transporturilor solicitate (cu alegerea corecta a mijloacelor de transport adecvate si a costurilor optime de la carausii agreati);

    - Negocierea contractelor de transport international de marfuri;

    - Coordonarea masinilor catre incarcare si descarcare, precum si stabilirea celor mai eficiente rute de transport;

    - Coordonarea transporturilor contractate de la momentul preluarii marfurilor pana in momentul descarcarii si solutionarea tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii unui contract de transport;

    - Mentinerea relatiei contractuale cu clientii aflati in portofoliu, pana la momentul incasarii obligatiilor financiare privind transporturile efectuate;

    - Intocmire rapoarte de activitate si atingere indicatori de perfomanta.

    Expediati CV pe adresa de email: info@bnb.md

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    • Full time
    • 09.08.2017

    Stil Birotic SRL
    • Full time
    • 06.07.2017