rabota

Jurnalist

  • HR-Consulting

    Mob. +373 69 104 433 Tel/Fax.
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 0
    Просмотров: 250
    Full time
    Publicitate 22.08.2017 2 месяца назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    Описание вакансии

    HR-Consulting, în numele clientului său, o companie locală, este în căutarea candidaților pentru a suplini următoarea poziție:

    Jurnalist

    Compania:
    Companie locală ce se ocupă cu editarea ziarelor, publicitate, activitări de radio și televiziune.

    Sarcini și responsabilități:
    •    Monitorizarea informațiilor despre evenimentele din viața socială/economică
    •    Scrierea articolelor pe teme sociale/economice
    •    Sortarea, analizarea și prelucrarea informațiilor primite prin intermediul comunicatelor de presă
    •    Munca de teren
    •    Participarea la conferințe de presă, întîlniri

    Cerințe:
    •    Experiență în domeniu de 1-2 ani
    •    Studii superioare finisate (umanitare/ economice)
    •    Excelente abilități de comunicare și scriere în limba Română și Rusă
    •    Un portfolio peronal cu articole scrise anterior (ar fi un beneficiu)

    Beneficii:
    •    Salariu fix motivant
    •    Oficiu în centrul orașului
    •    Participarea la diverse evenimente mondene
    •    Accesibilitatea la mașina companiei

    Candidații interesați pot trimite CV-ul la compania HR-Consulting, adresa de email: ba80@search4staff.com ; Rog să se indice codul postului vacant JN la tema/subiectul email-ului.

    Pentru mai multe detalii apelați la nr. de telefon:  +373 69 104 433.

    Candidații aleși vor fi contactați și invitați la un interviu.

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    HR-Consulting
    • Full time
    • 08.06.2017

    АО Молд-Норд
    • Full time
    • 26.06.2017