rabota

Jurist Litigii

  • ProCredit Bank S.A.

    Mob. 068-355-811 Tel/Fax.
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 1
    Просмотров: 272
    Full time
    Job Nr. 38664 1 месяц назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    VIP Клиент

    Описание вакансии

    Locatia: Chişinău

    Responsibilăţile principale:

    • Participarea şi reprezentarea Băncii în toate instanțele judiciare/în fața executorilor judecătorești/în cadrul proceselor de insolvabilitate ș.a. privind gestionarea portofoliului de credite problematice în scopul recuperării creanțelor Băncii;
    • Participarea și/sau asistarea în procesul de vînzare a bunurilor gajate în favoarea Băncii;
    • Acordarea suportului subdiviziunilor interne ale Băncii pe chestiuni cu caracter legal, legate nemijlocit de lucrul cu clienții din portofoliu de credite în restanță;
    • Cooperarea cu alte departamente ale Băncii în vederea soluţionării cauzelor/dosarelor aflate în portoliu șuzelor/dosarelor aflate  Băncii;
    • Evidenţa cauzelor/dosarelor aflate în portoliu și etapa de lucru a acestora (judiciară, executare, insolvabilitate, etc.);
    • Participarea la Comitete Management Restanţe.

    Cerinţe de calificare:

    • Studii superioare în Drept;
    • Experienţă în domeniu minim 2 ani, preferabil în sfera bancară;
    • Cunoştinţe generale în sfera Economiei şi Managementului;
    • Cunoştinţe generale privind dreptul bancar şi economic;
    • Abilităţi de comunicare şi negociere;
    • Rezistenţă la stres şi respectarea termenilor limită;
    • Lucrul în echipă;
    • Abilităţi PC;
    • Cunoaşterea limbilor română, rusă și engleză.

    Dacă sunteţi interesaţi de postul vacant propus, vă rugăm să expediaţi CV-ul şi Scrisoarea de motivare pe următoarea adresă electonică: resurse.umane@procreditbank.md

    О компании:

    ProCredit Bank is a development-oriented and responsible commercial bank. We offer excellent customer service to small and medium enterprises and to private individuals who would like to save.

    We are convinced that our prosperity depends on success of each employee. And, we invest extensively in the training and development of our staff in order to create an open and efficient working atmosphere, and to provide friendly and competent service for our clients.

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    AUTO MALL
    • Full time
    • 19.05.2017
    • Full time
    • 08.06.2017