Поиск работы или резюме

Economist Superior

Mobiasbanca

1132 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Secție Trezorerie și Middle Office,
Departamentul Financiar

Misiune post: Raportarea externă către BNM și internă. Monitorizarea și analiza poziției valutare, lichidității, tranzacțiilor Forex.

Responsabilităţi principale:

  • Raportarea externă către BNM și internă;
  • Monitorizarea poziţiei valutare, indicatorilor de lichiditate curentă a Băncii;
  • Monitorizarea tranzacțiilor Forex intra- și interbancare;
  • Monitorizarea soldului la conturi corespondente la BNM în lei şi în valută, în vederea menţinerii mărimii necesare a rezervelor obligatorii.

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic;
  • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare;
  • Experiența de activitate in sistemul financiar-bancar minim 1 an;
  • Păstrarea confidențialității informației;
  • Cunoaşterea limbilor – romana, engleza;
  • Cunoştinţe avansate ale MS Office.

Profilul candidatului:

  • Abilități analitice si de sinteză;
  • Auto organizare și responsabilitate;
  • Abilități de comunicare;
  • Orientare spre rezultat;
  • Abilităţi de lucru în echipă şi individual.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie până la data  09.08.2017  la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a,  sau prin  e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 022 812 4 61.

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

Mobiasbanca
  • Full time
  • 11.06.2018
  • Full time
  • 03.07.2018
  • Full time
  • 23.02.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме