rabota

Coordonator Proiecte - Suport

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 022 812-332, 022 812 461, fax. 54-19-74
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 0
    Просмотров: 252
    Full time
    Job Nr. 44184 10 дней назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    VIP Клиент

    Описание вакансии

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Coordonator Proiecte - Suport

    Departamentul Proiecte si Organizare

    Misiune post: Realizarea proiectelor de maîtrise d’ouvrage şi de organizare Mobiasbanca – Groupe Societe Generale din etapa de studiu de oportunitate până la implementare, pentru departamentele / direcţiile în cadrul băncii. Asigură coerenţa şi eficienţa soluţiilor bancare implementate.

    Principalele responsabilităţi:

    • Acordarea suportului privind identificarea şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale al core-bankingului;
    • Gestiunea planificărilor lucrărilor elaborarea, organizare şi derulare de testare funcţională şi omologare bancară aferente core-bankingului;
    • Acordarea suportului privind versiunile de livrare în teste şi producţie aferente mentenanţei evolutive şi corective core-banking;
    • Monitorizarea asigurării unor termeni rezonabili de corecţie (prin dezvoltare, testare funcţională şi omologare bancară) a incidentelor funcţionale aferente core-bankingului;
    • Acordarea suportului privind gestiunea drepturilor de acces la funcţionalităţile core-bankingului.

    Cerinţe:

    • Studii superioare cu profil economic sau in domeniu IT;
    • Cunostinte temeinice in baze de date;
    • Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar constituie un avantaj;
    • Experienta in gestiunea proiectelor va fi un avantaj;
    • Cunoştinţe medii/avansate ale limbii engleze.

    Profilul candidatului:

    • Abilitati de analiza solide;
    • Abilitati de comunicare;
    • Atentie la detalii;
    • Orientare spre rezultat;
    • Rezistenta la stres;
    • Spirit inovativ si cognitiv.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat la adresa de email: resurse.umane@mobiasbanca.md sau in bir. 409, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, mun. Chişinău.

    О компании:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    Logistica
    • Full time
    • 28.11.2017

    HR-Consulting
    • Full time
    • 10.10.2017

    AlexCom
    • Full time
    • 27.10.2017