rabota

Analist baze de date bancare

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 812-461
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 0
    Просмотров: 231
    Full time
    Job Nr. 40479 1 месяц назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    VIP Клиент

    Описание вакансии

    Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

    Analist baze de date bancare,

    Departamentul Proiecte si Organizare

    Misiune post: Asigura realizarea proiectelor băncii, coerenta si eficienta soluţiilor bancare implementate

    Principalele responsabilităţi:

    • Definirea si intretinerea parametrilor functionali ai produselor elaborate in cadrul bancii
    • Procesarea si analiza datelor prin intermediul sistemului de raportare
    • Realizarea dezvoltarilor in sistemul de raportare (tabele, datamart-uri, rapoarte)
    • Elaborarea specificatiilor functional-tehnice aferente sistemului de raportare conform cerintelor business
    • Efectuarea testelor de integrare si acordarea suportului utilizatorilor bancii sau realizarea testelor functionale si de calificare

    Cerinţe:

    •  Studii superioare cu profil economic sau in domeniu IT
    •  Cunostinte temeinice in baze de date
    •  Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar constituie un avantaj
    •  Experienta in gestiunea proiectelor va fi un avantaj
    •  Cunoştinţe medii/avansate ale limbii engleze

    Profilul candidatului:

    • Abilitati de analiza solide
    • Abilitati de comunicare
    • Atentie la detalii
    • Orientare spre rezultat
    • Rezistenta la stres
    • Spirit inovativ si cognitiv

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat la adresa de email:

    resurse.umane@mobiasbanca.md sau in bir. 409, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, mun. Chişinău.

    О компании:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    MediaMAGNAT Grup SRL
    • Full time
    • 29.08.2017

    HR-Consulting
    • Full time
    • 03.07.2017

    ITN Corp
    • Full time
    • 11.09.2017