Поиск работы или резюме

Content Manager

Private

325 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 1 кандидаты
Дата публикации: 13.06.2018

DMLink este o companie stabila, ce activeaza in Moldova din 2005. DMLink se ocupa de retail si distributie produse IT, gadget-uri si accesorii pt telefonie mobila.

Pozitia: Content Manager

Oferta: pozitie full-time 8 ore Luni-Vineri, grafic 9am- 6pm; crestere profesionala, oficiu in centrul capitalei, salariu competitiv.

Responsabilitati:

- bune abilități de operare și utilizare activă a PC și a Internetului;
- cunoașterea programelor de editare grafică;
- cunoașterea limbilor rusă și română, engleza- preferabil;
- disciplină,
- capacitatea de căutare rapidă a informației pe Internet.

Responsabilități:
- administrarea și promovarea a 3 site-uri ale companiei, completarea lor cu informații textuale, grafice și alte tipuri de informații;
- optimizarea uzabilității site-ului;
- promovarea brandului (preponderent prin publicitate online);
- elaborarea de recomandări privind optimizarea tehnică a conținutului și a structurii site-ului;
- căutarea metodelor eficiente de promovare a site-ului pe Internet, Facebook, Instagram
- gestionarea rubricilor și bannerelor;
- colectarea informației și elaborarea conținutului site-ului într-un limbaj literar corect;
- asigurarea prezentării informațiilor actuale și actualizării la timp a site-ului;
- selectarea și prelucrarea fotografiilor și a ilustrațiilor;
- elaborarea textelor știrilor și articolelor pe anumite tematici;

Aplicati CV la madan.zinaida@gmail.com

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: без опыта
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 22.06.2018
  • Full time
  • 02.04.2018

Canadian Moving Company
  • Full time
  • 19.03.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме