rabota

Contabil, asistent- finanțe publice

  • Agenția pentru Inovare și Transfer Tehnologic

    Mob. Tel/Fax. 022 88 25 65
  • Full time
  • На эту вакансию откликнулись: 0
    Просмотров: 162
    Full time
    Publicitate 07.07.2017 2 месяца назад

    Подробнее о вакансии

    • Образование: ВУЗ
    • Опыт работы: 1 - 3 года
    • Зарплата: Договорный

    Kонтакты Работодателя

    Описание вакансии

    Agenția pentru Inovare și Transfer Tehnologic  anunță concurs pentru suplinirea postului vacant:

    Contabil, asistent- finanțe publice;

    Atribuții generale:

    -           organizează şi răspunde de desfăşurarea în mod eficient a activităţii financiar-contabile a Agenției în conformitate cu dispoziţiile legale a Republicii Moldova;

    -           asigură şi răspunde de îndeplinirea la termen a documentelor statistice, fiscale, asigurări sociale şi medicale ;

    -           supraveghează reconcilierea şi închiderea conturilor;

    -           asigură şi răspunde de elaborarea balanţei de verificare la termenele stabilite de legislaţia în vigoare.

    Cerințe față de candidat:

    1.         Deţine cetăţenia Republicii Moldova;

    2.         Studii superioare de profil;

    3.         Experienţă de muncă minim 1 an, preferabil în domeniul public;

    4.         Aptitudini de lucru cu datele (colectarea, analiza şi interpretarea);

    5.         Abilităţi de comunicare şi prezentare ;

    6.         Abilităţi de operare PC;

    7.         Abilităţi analitice şi capacităţi de planificare şi de atingere a obiectivelor;

    8.         Cunoașterea legislației în domeniu

    Expediaţi CV-ul la adresa de e-mail: recrutare.aitt@gmail.com

    Persoana de contact – Gîncu Inga, tel: 0 22 88-25-65.

    Vă rugăm sa indicaţi OBLIGATORIU în subiectul e-mail-ului expediat: Poziţia (pentru care candidaţi)_Nume/Prenume. Persoanele selectate vor fi contactate.

    Vom fi bucuroşi să vă alăturaţi echipei noastre!

    Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

    Похожие вакансии

    Slavena Lux
    • Full time
    • 04.09.2017

    Electromotor Service SRL
    • Full time
    • 03.07.2017
    • Full time