Поиск работы или резюме

Consilier Resurse Umane

Mobiasbanca

1076 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 2 кандидаты

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

Sectia Gestiune Administrativa

Departamentul Resurse Umane

Misiune post:  Gestiunea administrativă a personalului bancii

Responsabilităţi:

  • aplică  în practică  procedurile operaţionale de resurse umane, organizează  derularea operaţiunilor de administrare de personal (carnete de munca, contracte individuale de munca, adeverinte de personal etc.);
  • asigura perfectarea actelor necesare  la angajarea personalului, demisie sau concediere ( emite proiecte de ordine, setează  actele  de angajare, completează Fişele T-2, ş.a.);
  • execută procedurile şi contractele referitoare la asigurarea  medicală obligatorie a angajaţilor, duce evidenţa recepţionării/eliberării poliţelor de asigurare,  certificatelor CPAS şi  prezentării oportune a informaţiilor cu privire la angajarea/demisia salariaţilor;
  • asigură actualizarea  Cererilor salariatilor cu privire la scutirile personale de la impozitul pe venit şi întroducerea corecta a acestora in sistemele interne de evidente a angajatilor;
  • contribuie la organizarea şi derularea activităţilor de arhivare a dosarelor aferente secţiei Gestiune Administrativă;
  • asigura  executarea lucrărilor de secretariat (completarea dosarelor de personal, structurarea şi evidenţa regulamentelor  gestionate de  secţia Gestiune Administrativă).

Experienţă profesională:

  • Studii superioare
  • Cunoaşterea limbilor: romana, rusa; engleza- avantaj.
  • Cunoaşterea legislaţiei muncii  in vigoare.
  • Cunoştinţe informatice : Word, Excel, Power Point.
  • Experienţă de muncă într-o functie similara cel puţin un an.

Profilul candidatului:

  • Orientare  spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Cooperare

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 03.08.2017
  • Full time
  • 03.10.2018
  • Full time
  • 29.09.2017
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме