Поиск работы или резюме

Consilier Resurse Umane

Mobiasbanca

1555 просмотров

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

Sectia Gestiune Administrativa

Departamentul Resurse Umane

Misiune post:  Gestiunea administrativă a personalului bancii

Responsabilităţi:

  • aplică  în practică  procedurile operaţionale de resurse umane, organizează  derularea operaţiunilor de administrare de personal (carnete de munca, contracte individuale de munca, adeverinte de personal etc.);
  • asigura perfectarea actelor necesare  la angajarea personalului, demisie sau concediere ( emite proiecte de ordine, setează  actele  de angajare, completează Fişele T-2, ş.a.);
  • execută procedurile şi contractele referitoare la asigurarea  medicală obligatorie a angajaţilor, duce evidenţa recepţionării/eliberării poliţelor de asigurare,  certificatelor CPAS şi  prezentării oportune a informaţiilor cu privire la angajarea/demisia salariaţilor;
  • asigură actualizarea  Cererilor salariatilor cu privire la scutirile personale de la impozitul pe venit şi întroducerea corecta a acestora in sistemele interne de evidente a angajatilor;
  • contribuie la organizarea şi derularea activităţilor de arhivare a dosarelor aferente secţiei Gestiune Administrativă;
  • asigura  executarea lucrărilor de secretariat (completarea dosarelor de personal, structurarea şi evidenţa regulamentelor  gestionate de  secţia Gestiune Administrativă).

Experienţă profesională:

  • Studii superioare
  • Cunoaşterea limbilor: romana, rusa; engleza- avantaj.
  • Cunoaşterea legislaţiei muncii  in vigoare.
  • Cunoştinţe informatice : Word, Excel, Power Point.
  • Experienţă de muncă într-o functie similara cel puţin un an.

Profilul candidatului:

  • Orientare  spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Cooperare

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 11.07.2018
  • Full time
  • 16.04.2019
  • Full time
  • 07.08.2017
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама Cursă săptăminala regulată MOLDOVA-GERMANIA-ANGLIA

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме