Поиск работы или резюме

Analist operational

Mobiasbanca

999 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Direcția Credite
Centrul Procesare Servicii Clienţi

Misiune post: Analiza şi procesarea operatiunilor creditare (credite, garanţii bancare, leasing financiar, etc.), destinate clienților persoane juridice si fizice.

Responsabilităţi principale:

  • Asigura activităţi ce ţin de procesarea a operaţiunilor creditare si TF in Sistemul Informaţional al Băncii (SIB) prin verificarea integrităţii actelor aferente acordării creditelor, verificarea destinaţiei creditelor, garanțiilor bancare, etc..
  • Setează in aplicații dedicate a condițiilor speciale stabilite la aprobarea angajamentelor,
  • Setează in aplicații dedicate a polițelor de asigurare si la reînnoirea acestora.
  • Perfectează rapoarte interne activității sale.

Cerinţe:

  • Cunoaşterea legislaţiei financiar – bancare, în special domeniul creditării.
  • Cunoaşterea produselor bancare.
  • Experienţă în domeniul creditării de minim 1 an.
  • Studii superioare cu profil economic.
  • Responsabilitate, obiectivitate şi imparţialitate.
  • Cunoaşterea limbii române şi ruse fluent, engleza va servi un avantaj.
  • Cunoaşterea la nivel avansat: MS Office, sisteme şi aplicaţii informatice specifice.
  • Păstrarea confidenţialităţii informaţiei.

Profilul candidatului:

  • Capacitate de analiză şi sinteză.
  • Atenţie la detalii şi abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii creditare.
  • Abilităţi de comunicare şi organizare eficientă a timpului.
  • Spirit de echipa.
  • Rezistenta la stres.
  • Orientare spre rezultat.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, însoţit de o scrisoare de intenţie, indicând postul solicitat, la adresa: Chișinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81A, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, 022 812 461

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

Mobiasbanca
  • Full time
  • 28.03.2017
  • Full time
  • 07.11.2017

Veo Worldwide Services
  • Full time
  • 20.09.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме