Поиск работы или резюме

Analist junior

Mobiasbanca

1199 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 1 кандидаты

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Directia Suport Proiecte
Departamentul Proiecte si Organizare

Misiune post:

  • Coordoneaza colectarea anomaliilor, cerintelor și solicitărilor utilizatorilor aplicatiilor informatice.

Responsabilităţi de baza:

  • Analizarea proceselor IT din punct de vedere procedural si propunerea de solutii de optimizarea a acestora
  • Efectuarea testelor functionale in cadrul proiectelor noi/modificate aferente aplicatiilor informatice.
  • Coordonarea formării şi livrării în teste şi producţie a versiunilor iBank cu dezvoltări aferente mentenanţei evolutive şi corective
  • Acordarea suportului utilizatorilor băncii privind identificarea şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale al iBank;
  • Asigură coerenţa şi eficienţa soluţiilor bancare implementate.

Cerinţe fata de candidati:

  • Studii superioare cu profil financiar-bancar sau in domeniu IT;
  • Competență în lucrul cu SQL, Macros;
  • Cunoștințe în lucrul cu volume mari de date;
  • Abilitatea de a aplica principiile logicii sau a gândirii statistice;
  • O bună cunoaștere a produselor bancare;
  • Experiență de activitate în sistemul financiar-bancar minim 1 an va constitui un avantaj;
  • Cunoaşterea limbilor: română, rusă, engleze;

Profilul candidatului:

  • Orientare spre procese
  • Orientare spre detalii
  • Orientare spre rezultat
  • Abilităţi de analiză
  • Spirit de echipă

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat insotit de o scrisoare de intentie, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; fax. 54-19-74.

Informaţii suplimentare la tel.:022 812 461, 022 812-558, 022 812-332.

Vor fi contactate doar persoanele selectate

Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: без опыта
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

Est Computer
  • Full time
  • 03.06.2016
  • Full time
  • 16.04.2018
  • Full time
  • 23.05.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме