Поиск работы или резюме

Analist-business a sistemului informational

Mobiasbanca

795 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 0 кандидаты

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul de:

Direcţia Suport Proiecte
Departamentul Proiecte şi Organizare

Misiune post: Asigură analiza solicitărilor înaintate de către subidivziunile băncii privind dezvoltările în sistemele informatice ale băncii, precum si a celora care derivă din cadrul proiectelor derulate în bancă, prin prizma nevoilor business, cît și a cerințelor specifice de implementare. De asemenea, este responsabil de supervizarea proceselor de implementare și de pregătire a livrabilelor specifice ciclului de dezvoltare și lansare.

Oferim:

  • Oficiu în centrul oraşului;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30);
  • Asigurare medicală suplimentară;
  • Posibilitati de creştere în carieră.

Responsabilităţi:

  • Efectuează analiza cerințelor business elaborate de catre subdiviziunile băncii în vederea definirii specificaţiilor functionale pentru construirea efecientă a sistemelor informatice, inclusiv identificarea cerintelor prin intilniri cu subidiviziunile solicitante, precum si in baza analizei documentatiei legislative si tehnice specifice domeniului financiar - bancar;
  • Contribuie la detalierea cerințelor business si redactarea acestora impreuna cu echipa de dezvoltatori in vederea validarii specificatiilor functional-tehnice;
  • Asigură coordonarea si gestiunea echipei responsabile pe perioada efectuării testelor funcționale a noilor dezvoltări;
  • Asigură monitorizarea procesului de realizare a tuturor livrabilelor tehnice aferente unei dezvoltări;
  • Oferă suport clientului intern/subidiviziunea băncii pentru pregătirea si comunicarea modificării prin activitatea de «Change Management»;
  • Acordă asistenţă utilizatorilor din cadrul băncii, pentru a permite identificarea si abordarea corecta si la timp a eventualelor disfunctionalitati.

Cerinţe:

  • Studii superioare in domeniul economic sau tehnologii informationale;
  • Experiența de minim 2 ani in domeniul bancar;
  • Experienţa in domeniul proiectelor va reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte privind sistemele de gestiune a bazelor de date, va reprezenta un avantaj;
  • Cunoaşterea limbilor română şi engleză.

Trimite CV-ul, indicând postul solicitat, prin e-mail:: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 - 332

Mobiasbanca

О компании

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 23.09.2017
  • Full time
  • 02.07.2018
  • Full time
  • 23.08.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме