Поиск работы или резюме

Administrator de Sistem

Mobiasbanca

488 просмотров
На эту вакансию откликнулись: 2 кандидаты
6 месяца назад

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

ADMINISTRATOR DE SISTEM

Secţia Retea si Echipamente
Departamentul Tehnologii Informationale

Misiune post: Asigurarea funcţionării în continuu a sistemelor informaționale

Responsabilităţi principale:

  • Configurarea, testarea şi suportul echipamentelor LAN / WAN şi a serviciilor aferente;
  • Consultarea administratorilor de sisteme informatice asupra problemele apărute;
  • Controlul fluxului de date bancare prin intermediul reţelei (divizarea prioritarilor pe fluxuri de date, validarea fluxurilor noi, etc.);
  • Contribuirea la instalarea sistemelor internet, email şi a altor servere de aplicaţii în producţie;
  • Reînnoirea sistemelor de operare, instalarea de echipamente noi, crearea modificărilor de configuraţie de zi cu zi.

Experienţa profesională:

  • Studii superioare şi experienţă în domeniul IT de minimum 2 ani:
  1. sisteme operationale server Windows, Linux;
  2. sisteme MS - Active Directory, Exchange, WSUS;
  3. sisteme backup - Tape Library;
  4. sisteme de virtualizare - VM Ware.
  5. Experienţa în domeniul bancar de minimum 1 an va fi un avantaj;
  • Cunoaşterea limbilor română, engleză
  • Cunoștințe tehnice în domeniul Tehnologiilor Informaționale.

Profilul candidatului:

  • Abilități de lucru în echipă şi individual;
  • Abilităţi de comunicare, informare şi prezentare;
  • Spirit de iniţiativă şi responsabilitate;

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812-461

Mobiasbanca

О компании:

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Образование: ВУЗ
  • Опыт работы: 1 - 3 года
  • Зарплата: Договорный
  • График работы: Полный

Kонтакты Работодателя

Скачать пример или читайте несколько советов, как правильно составить резюме на работу

Похожие вакансии

  • Full time
  • 02.03.2017
  • Full time
  • 07.11.2017
  • Full time
  • 17.01.2018
Не нашли подходящую вакансию, используйте форму ниже
Реклама

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Сообщите мне по эл-почте о новой добавленной вакансии или резюме