locuri-de-munca

Sudor Fibră Optică

  • StarNet

    Mob. Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 3
    Vizualizări: 2445
    Full Time
    Publicitate 22.04.2015 2 ani în urmă

    Detalii job

    • Studii: Medii speciale
    • Experiență: fără experiență
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Obiectivul postului: Realizeaza si asigura intretinerea lucrarilor de sudare cu fibra optica.

    Responsabilităţi:

    • Realizeaza operatiunile necesare instalarii si intretinerii retelei de fibra optica: sudura, jonctare cabluri fibra optica, instalare si intretinere surse de telealimentare, cabluri si echipamente specifice cu respectarea proiectelor tehnice si a instructiunilor de montaj
    • Asigura operatiunile necesare intretinerii, modernizarii si extinderii retelei de fibra optica
    • Responsabil cu intretinerea retelei de fibra optica; verifica preventiv parametri optimi de functionare prin activitati specifice de control, masurare si diagnosticare a functionarii retelei
    • Executa si actualizeaza planurile de dezvoltare ale retelei de fibra optica
    • Asigura suport pentru dezvoltarea normala a retelei de distributie fibra optica pentru servicii de date/Internet B2B (survey-uri, service, dezvoltari infrastructura retea pentru a acoperi noi zone).

    Cerinţe faţă de candidat:

    • Principiul transportului de date în rețeaua din fibră optică.
    • Principiile tehnologiei PON și FTTx
    • Funcționarea unei rețele de calculatoare.
    • Elementele de bază ale unei rețele de calculatoare.
    • Nivelul fizic și transport ale modelelor de referință OSI și TCP/IP

    Studii şi calificări:

    1. Diploma in domeniul Telecomunicatii
    2. Experienta in domeniu (un avantaj);

    Candidatii interesati sunt rugati sa trimita un CV la adresa de mail: angajare@starnet.md subiectul mesajului: Sudor  FIBRA OPTICA.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 20.04.2017

    Transport International
    • Full Time
    • 12.10.2016