locuri-de-munca

Specialist superior Secţie administrativ-militară (l.d.p.Făleşti)

  • Centrul militar teritorial Balti

    Mob. Tel/Fax. 0231-25031
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 66
    Full Time
    Publicitate 24.11.2017 18 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: 2000 - 3000 lei

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Centrul militar teritorial Bălţi anunţă concurs pentru ocuparea funcţiei publice vacante specialist superior secţie administrativ-militară (l.d.p.Făleşti).

       Scopul general al funcţiei:

          Organizarea şi desfăşurarea activităţilor în domeniul formării şi evidenţei militare a resurselor umane şi tehnico-materiale. Organizarea activităţilor ce ţin de încorporare şi de educaţia tinerilor premilitari.

             Condiţii de bază pentru candidaţii la ocuparea funcţiei vacante:

    deţinerea cetăţeniei RM;
    studii superioare de licenţă sau echivalente, preferabil în domeniul  administraţiei publice, drept, psihologie;
    posedarea obligatorie a limbii de stat;
    dispunerea de capacitate deplină de exerciţiu;
    lipsa antecedentelor penale nestinse;
    nu este privat de dreptul de a ocupa funcţii în organele publice;
    nu a împlinit vârsta necesară obţinerii dreptului la pensie pentru limita de vârstă.

    Termenul-limită de depunere a documentelor pentru participarea la concurs, care va include proba scrisă şi interviul, 14 decembrie 2017, orele 15-00.

         Persoana responsabilă de oferirea bibliografiei concursului, informaţiilor suplimentare şi primirea documentelor:

    - Tatiana, Centrul militar teritorial Bălţi, tel.: 023125031, adresa: mun. Bălţi, str. Păcii 87.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 24.11.2017
    • Full Time
    • 26.11.2017

    Companie internationala
    • Full Time
    • 06.11.2017